پیشی گرفتن سامسونگ از TSMC برای تولید انبوه تراشه های ۱۰ نانومتری

۲۰ آذر
0

علاوه بر رقابت دو شرکت Samsung و TSMC بر سر ساخت عمده تراشه های A10 اپل برای نسل بعدی محصولات موبایل کوپرتینیو، این دو شرکت بر سر ساخت هر چه سریعتر تراشه های با فرایند ۱۰ نانومتری و تولید انبوه انها رقابت می کنند. ظاهرا سامسونگ در رسیدن به هدف دوم از رقیب پیشی گرفته است.

گزارش جدید منتشر شده از کره نشان می دهد که سامسونگ گوی سبقت را از رقیب ربوده است. این شرکت بتازگی جدیدترین محصول Synopsys به نام EDA را خریداری کرده که به سامسونگ اجازه می دهد تا مدارهای پرینت شده و مدارهای یکپارچه طراحی کند.

این نرم افزار اجازه می دهد تا طراحان تراشه محصول خود را قبل از تولید نهایی بصورت مجازی تست کنند که این روش فرایند رسیدن به فناوری جدید را ده برابر سریعتر می کند.

گرچه هنوز سامسونگ اعتقاد دارد که تولید انبوه این تراشه ها تا سه ماهه چهارم سال اینده میلادی تحقق می یابد که سه ماه دیرتر از زمان اعلام شده برای تولید انبوه تراشه های با فرایند ۱۰ نانومتری توسط TSMC است.

TSMC در زمینه‌ فرآیندهای ۱۴ و ۱۶ نانومتری دیرتر از سامسونگ عمل کرد و حالا در نظر دارد تا در زمینه‌ فرآیندهای ۱۰ نانومتری از شرکت رقیب پیشی گرفته و تولید پردازنده‌های A11 اپل که در آیفون‌ها و آیپدهای سال ۲۰۱۷ به کار خواهند رفت را به طور اختصاصی در دست بگیرد.

برخی تحلیلگران اینطور تحلیل کرده اند که تولید پردازنده‌های A10 به طور اختصاصی در اختیار TSMC خواهد بود که باعث درآمدی معادل ۲٫۵ میلیارد دلار برای این شرکت خواهد شد.

Source Article from http://www.topinearth.com/Content/Fa/8373/—-TSMC——10-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code