تاسیس ۱۵ شرکت دانش‌بنیان در موسسه سرم‌سازی رازی

۲۷ آذر
0

مدیر روابط‌ عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از تاسیس ۱۵ شرکت دانش‌بنیان در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، مصطفی بابایی در گردهمایی اعضای هیات‌علمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی و کلینیسین‌ها، دامپزشکان و کارشناسان دامپروری استان اردبیل با بیان اینکه موسسه رازی قدمت ۹۰ ساله دارد، گفت: این موسسه تاکنون در زمینه تولید واکسن و فرآورده‌های بیولوژیکی بیش از ۷۳ محصول تولید و روانه بازار کرده است.

وی با بیان اینکه از ۹ واکسن مهم و استراتژیک انسانی، هفت واکسن انحصاراً تولید موسسه رازی است، افزود: واکسن دیفتری، سیاه‌سرفه، کزاز، سرخک و قطره فلج اطفال از جمله این محصولات هستند.

بابایی با اشاره به واکسن طیور، تصریح کرد: نیاز کشور در زمینه واکسن طیور هفت میلیارد دز است که موسسه رازی توانسته است سه میلیارد دز معادل ۴۰ درصد نیاز کشور را تولید کند.

مدیر روابط‌ عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی ادامه داد: با حمایت مالی دولت و کاهش واردات توسط دولت، موسسه رازی آمادگی دارد با زیرساخت‌ها و تکنولوژی مطلوب ۱۰۰ درصد نیاز کشور را تامین کند.

وی با بیان اینکه در زمینه واکسن دامی ۹۰ درصد نیاز کشور را تولید می‌کنیم، خاطرنشان کرد: موسسه رازی ۱۰۰ درصد نیاز آنتی‌سرم ضد مار و ضد عقرب کشور را تامین می‌کند.

بابایی با بیان اینکه موسسه رازی ظرفیت صادرات محصولات خود به کشورهای منطقه را دارد، گفت: تاکنون نیز محصولاتمان را به عراق صادر کرده‌ایم و در حال مذاکره با افغانستان و عمان هستیم.

مدیر روابط‌عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان اینکه موسسه رازی در ایران و خاورمیانه موسسه‌ای منحصربه‌فرد و اول است، افزود: رازی تنها و بزرگترین موسسه تحقیقاتی و تولید در جهان اسلام است.

وی برطرف کردن نیاز ۱۰۰ درصدی کشور در صورت حمایت را مهمترین هدف موسسه رازی عنوان کرد و ادامه داد: در وهله دوم نیز به صادرات فکر می‌کنیم و در زمینه واکسن‌های طیور و درمانی، صادراتی به کشورهای همسایه داشته‌ایم.

بابایی گفت: موسسه رازی دارای شش شعبه در شهرهای اهواز، اراک، کرمان، مشهد، شیراز و مرند بوده و شعبه مرکزی آن در کرج مستقر است و در همه ۳۴ استان کشور نیز نماینده رسمی فروش محصولات دارد.

مدیر روابط‌عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تاکید کرد: آمادگی داریم در مدت دو سال برای تولید واکسن آنفلوآنزا اقدام کنیم.

وی افزود: تاکنون پنج قرارداد با دانشگاه‌های سراسر کشور و همکاری متقابل با آنها بسته شده است و در زمینه انتقال تکنولوژی به آنها و تولید محصول جدید توسط آنها همکاری داریم.

بابایی ادامه داد: ۱۵ شرکت دانش‌بنیان از دانشگاه‌های سراسر کشور در موسسه رازی تاسیس شده است و در حال همکاری در پروژه‌های مشترک هستیم.

مدیر روابط‌عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در خصوص راه‌اندازی شعبه موسسه رازی در استان اردبیل، تصریح کرد: اگر مسؤولین استانی فکر می‌کنند نیاز است در استان اردبیل شعبه‌ای ایجاد شود، درخواست خود را ارائه دهند تا نسبت به بررسی آن اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه در سالجاری سه نوع محصول جدید کلون، گامبورو و نیوکاسل مقاوم به گرما در هفته پژوهش رونمایی شد، خاطرنشان کرد: موسسه رازی در خصوص واکسن تب برفکی محصول جدیدی به نام ۶PD50 با آنتی‌ژن دو برابر نسبت به قبلی تولید کرده و تا پایان سال تمام نیاز کشور را تامین می‌کند.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94092715793/تاسیس-۱۵-شرکت-دانش-بنیان-در-موسسه-سرم-سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code