انتخاب ۱۲۴ تیم مهندسی برای رقابت طراحی «هایپرلوپ»

۲۹ آذر
0

اسپیس‌ایکس ممکن است ایده هایپرلوپ الون ماسک،‌ موسس این شرکت را عملی نسازد اما برای به واقعیت نزدیک کردن آن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و اکنون از ۱۲۴ تیم مهندسی برای طراحی یک محفظه این وسیله نقلیه فوق سریع دعوت به عمل آورده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این طرحها در ماه ژانویه به هیات داوران ارائه خواهد شد و نویدبخش‌ترین آن‌ها،‌ نمونه پیش‌ساخت مقیاسی انسانی خود را در تابستان سال آینده در مقر شرکت اسپیس‌ایکس به نمایش خواهد گذاشت.

این رقابت در ماه ژوئن اعلام شده بود و از تیم‌های مهندسی خواسته شد تا طراحی‌های خود را برای کپسول‌های مسافربری قابل استفاده در لوله‌های بدون اصطکاک هایپرلوپ با سرعت ۱۲۲۳ کیلومتر در ساعت ارائه کنند.

تا کنون بیش از ۱۲۰۰ طرح ثبت نام شده اما این تعداد اکنون به ۱۲۴ تیم محدود شده که طرح‌های مفهومی خود را در رقابت طراحی محفظه هایپرلوپ اسپیس‌ایکس در دانشگاه A&M تگزاس در ۲۹ و ۳۰ ژانویه (۹ و ۱۰ بهمن) ارائه خواهند کرد.

داورانی از شرکت‌های اسپیس‌ایکس،‌ تسلا و دانشگاه A&M تگزاس به قضاوت در مورد این طرحها خواهند پرداختند و تعدادی از آن‌ها برای مرحله نهایی رقابت به بخش ساخت پیش‌ساخت‌های کاربردی منتقل خواهند شد. این مرحله در مسیر آزمایشی هایپرلوپ اسپیس‌ایکس در کالیفرنیا انجام خواهد شد.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94092916769/انتخاب-۱۲۴-تیم-مهندسی-برای-رقابت-طراحی-هایپرلوپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code