مرحله اول پروژه بانک اطلاعاتی محصولات فناورانه صادراتی تکمیل شد

۳۰ آذر
0

مجری پروژه «ایجاد بانک اطلاعاتی جامع محصولات دانش‌بنیان صادراتی» با اعلام پایان مرحله اول این پروژه گفت: مرحله اول طرح تدوین بانک اطلاعاتی که به مقوله‌ جمع‌آوری اطلاعات شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی می‌پرداخت، از اوایل مهرماه ۹۴ آغاز و تا اواسط آذرماه ادامه یافت.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، نجفیان، مدیر پروژه “ایجاد بانک اطلاعاتی جامع محصولات دانش‌بنیان صادراتی” معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در این خصوص گفت: تدوین بانک اطلاعاتی جامع محصولات فناورانه و دانش‌بنیان صادراتی یکی از برنامه‌های اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای کمک به توسعه صادرات شرکت­ها و موسسات فناور و دانش‌­بنیان است.

وی افزود: با پایان یافتن مرحله اول، شرکت­ها و محصولات ثبت‌­شده در سامانه به نشانی اینترنتی «www.HitechExport.ir» براساس شاخص‌های رایج بررسی توانمندی‌ و آمادگی صادراتی، ارزیابی و پالایش می‌­شوند. پس از طی شدن این فرآیند، اطلاعات شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیانی که به لحاظ حضور در بازارهای بین‌­المللی از توانمندی مناسب و قابل قبولی برخوردار باشند در نسخه نهایی سامانه بارگذاری خواهد شد. همچنین این شرکت‌ها امکان بهره‌مندی از حمایت‌های مادی و معنوی این طرح را (مانند تسهیلات بازاریابی بین‌­الملل، نمایش اطلاعات محصولات منتخب شرکت به چهار زبان‌ زنده دنیا، تسهیلات صادراتی، معرفی محصولات در کشورهای دیگر و غیره) خواهند یافت.

به گفته نجفیان، تاکنون تعداد ۵۱۳ شرکت فناور و دانش­‌بنیان در این طرح ثبت نام کرده و بیش از هزار محصول در سامانه ثبت شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روند ارزیابی اولیه شرکت­ها و محصولات بالقوه صادراتی، در حال تکمیل و مرحله دوم جمع‌آوری اطلاعات آغاز شده است، بر اساس زمان‌بندی اجرای پروژه، تا اوایل بهمن‌ماه این ارزیابی­‌ها تمام شده و به شرکت­هایی که به ­لحاظ حضور در بازارهای بین‌­المللی از توانمندی قابل قبولی برخوردار باشند، این امکان داده می­‌شود تا در مرحله دوم نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات اقدام کنند.

وی در پایان یادآور شد: شرکت­‌هایی که به لحاظ حضور در بازارهای بین‌­المللی بالقوه تشخیص داده نشده‌اند می­توانند با تکمیل مدارک مجددا در روند ارزیابی که در مراحل بعدی به عمل خواهد آمد حضور داشته باشند.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94093018044/مرحله-اول-پروژه-بانک-اطلاعاتی-محصولات-فناورانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code