تدوین برنامه پژوهشی دانشگاه پیام‌ نور سیستان و بلوچستان از دیدگاه آمایش سرزمین

۰۳ دی
0

سرپرست دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به رسالت دانشگاهای نسل سوم با هدف کارآفرینی و تولید علم به ثروت، تدوین برنامه استراتژیک آموزشی و پژوهشی در دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان از دیدگاه آمایش سرزمین انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، عباس اویسی ضمن تاکید بر اهمیت هم مرزی استان با کشورهای همسایه بر این مهم تاکید کرد که راه حل‌های مناسب جهت استفاده بهینه از توان‌های مرزی کشور باید مورد مطالعه قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: باید رشته‌های مورد تقاضای کشورهای همجوار در مراکز و واحدهای سطح استان ایجاد شود و در این راستا نیز تاسیس واحد بین‌الملل در مرکز چابهار به عنوان اولین گام اساسی مورد بررسی قرار گیرد.

سرپرست دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به گستردگی دانشگاه پیام نور در این استان باید توان‌ها و محدودیت‌های داخلی برای سازماندهی رشته‌های تحصیلی بر اساس نیازمندی‌های آینده مورد مطالعه قرار گیرد و در جهت پیشرفت دانشگاه رشته‌های بین رشته‌ای ایجاد شود.

وی در ادامه اعلام کرد: به دلیل فراهم آمدن بستر آموزش برای تمامی علاقمندان به تحصیل و تحقق شعار دانشگاه مبنی بر ” آموزش برای همه، همه جا و همه وقت ” گام های موثری جهت آموزش‌های الکترونیکی برداشته شده که این اقدام صرفا جهت رفاه حال دانشجویان است.

اویسی در پایان بر ضرورت هدایت دانشگاه پیام نور به سمت دانشگاه های نسل سوم تاکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین برنامه‌های دانشگاه پیام نور، هدایت فرآیندهای آموزشی و پژوهشی به سمت روش ها و تکنیک‌های دانشگاه‌های نسل سوم با هدف کارآفرینی و تبدیل علم به ثروت است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94100301661/تدوین-برنامه-پژوهشی-دانشگاه-پیام-نور-سیستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code