تقدیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اعطای جایزه مصطفی (ص)

۰۴ دی
0

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آستانه برگزاری مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) به عنوان نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام که عصر امروز در تالار وحدت صورت می‌گیرد، با ارسال پیامی، از این اقدام علمی و فناوری تقدیر کرد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا در متن پیام دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در اختیار دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) قرار داده شده، آمده است:

«جای بسی خوشحالی و خرسندی است که این جایزه به نام پیامبری عظیم الشان نام گرفته که فرموده است: “العلم میراثی و میراث الانبیاء من قبلی” :علم میراث من و میراث پیامبران پیش از من است.

هم اکنون که فرصت معرفی چند چهره علمی دنیای اسلام به جهانیان از طریق اعطای جایزه مصطفی(ص) در اختیار کشور عزیزمان قرار گرفته است، جا دارد با عزم ملی و دینی و با ارتقای جایگاه علم و فناوری و نیز ترفیع مقام محققان، عالمان، اعتباری مضاعف به این رویداد و اقتداری دو چندان به نام این جایزه ببخشیم.

بی شک نتایج این اقدام ابتکاری نه تنها مشوقی برای دانشمندان جهان اسلام جهت توسعه علم و فناوری است، بلکه بن مایه ای جهت تقویت و ایجاد فضای تعامل و همکاری های علمی دنیای اسلام است که حاصل آن افزایش سهم کشورهای اسلامی در تولید علم و فناوری های نوین جهانی است.

امید است ما ملت مسلمان با پیروی از آموزه‌های دینی و بهره گیری از سیره پیامبرعظیم الشان اسلام که همیشه علم و دانش را سرلوحه امور خود قرار می دادند و رسولی که رسالت‌شان جز توصیه به علم و ایمان نبود، بتوانیم با حرکت در مرزهای دانش و فناوری و با بهره گیری از علوم و فنون جدید، نقش مهم و اثرگذاری در سطح دنیا داشته باشیم و به مرجعیت علمی در منطقه و جهان برسیم.

وظیفه خود می دانم از برگزار کنندگان، داوران و حامیان این جایزه قدردانی و تشکر نموده و به برگزیدگان محترم نیز تبریک و تهنیت عرض کنم.»

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94100402061/تقدیر-وزیر-علوم-تحقیقات-و-فناوری-از-اعطای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code