اجرای طرح پیشگیری از سرطان با ورزش در کشور/راه‌اندازی کلینیک ورزش و سرطان در‌آینده

۰۵ دی
0

رییس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح پیشگیری از سرطان با ورزش با مشارکت پژوهشگاه‌های علوم ورزشی و سرطان پستان جهاد دانشگاهی کلید خورده و به زودی در کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر رضا قراخانلو در حاشیه چهارمین نشست شورای هماهنگی مراکز آموزشی و پژوهشی ورزش کشور در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: طرح پیشگیری از سرطان با ورزش در کشور از جمله طرح‌هایی است که در هفته پژوهش رونمایی شد.

وی افزود: امروزه سرطان به عنوان یک عامل نگران کننده در جامعه محسوب می‌شود و برای پیشگیری از آن راهکارهای مختلف پزشکی، جراحی و دارو درمانی وجود دارد؛ اما توسعه ورزش و به کارگیری مداخلات ورزشی یکی از بهترین راهکارهای مبارزه با این بیماری است.

قراخانلو ادامه داد: در این طرح نشان می‌دهیم که بیماران اگر قبلا ورزش کرده باشند، بهتر می‌توانند فرایند شیمی درمانی را تحمل کنند و میزان تاثیر مداخلات ورزشی در این مرحله نیز بررسی می‌شود.

رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی تصریح کرد: پژوهشگاه در نظر دارد با همکاری بیمارستان امام خمینی (ره) در تهران کلینیک ورزش و سرطان راه‌اندازی کند و بیماران مبتلا به سرطان از مداخلات ورزش کمک بگیرند.

وی گفت: در آینده سیاست پژوهشگاه در زمینه انجام طرح‌های تحقیقاتی با مشارکت نهادها و دستگاه های دیگر است.

قراخانلو اضافه کرد: همچنین طرح‌های بررسی آسیب‌های ورزشی دانش آموزان کشور با همکاری پژوهشگاه تربیت بدنی و وزارت آموزش و پرورش و نرم آمادگی جسمانی تمامی اقشار کشور با همکاری ۱۲ دانشگاه از جمله شهید چمران نیز به اجرا در خواهند آمد.

رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با اشاره به سرمایه گذاری در توسعه فناوری‌های ورزشی اظهار کرد: پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در خصوص صنعت و مهندسی ورزش سرمایه گذاری‌های خوبی انجام داده است تا در ساخت وسایل و تولیدات آنها با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان اقدامات جدی انجام دهد.

وی افزود: این پژوهشگاه مسؤول ثبت اختراع در ورزش است و ما زمینه بهره مندی تمام فناوران کشور متمایل به کار در حوزه ورزش را از حمایت‌های پژوهشگاه فراهم می‌کنیم.

قراخانلو با بیان اینکه هدفمندسازی پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری در رشته تربیت بدنی اهمیت دارد، گفت: با برگزاری طرح‌های ملی سعی در محقق کردن این هدف داریم.

رییس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بزرگترین همایش و گردهمایی علمی خانواده علوم ورزشی در دانشگاه شهیدبهشتی در اسفند ماه اشاره کرد و گفت: این همایش همه ساله برگزار می‌شود و امسال یک هزار و ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده و در آن ۱۳ مهمان خارجی حضور دارند.

وی تصریح کرد: در این همایش بیش از ۲۰ پنل و کارگاه و نشست‌های متعدد با حضور وزارتخانه‌ها، نهادها، باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها برگزار می‌شود.

قراخانلو افزود: تفاهم‌نامه‌ای در زمینه همکاری مشترک بین دانشگاه شهید چمران اهواز و پژوهشگاه تربیت بدنی به امضا رسید که در تمام زمینه‌های علمی مربوط به علم ورزشی به ویژه ارتباط و کمک به کشور عراق در زمینه تجهیز آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و کتاب‌ها و طرح‌های پژوهشی همکاری می‌کنند.

رییس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی مراکز آموزشی و پژوهشی متشکل از تمامی دانشکده‌ها و گروه‌های علوم ورزشی و تربیت بدنی سراسر کشور است و در حال حاضر ۳۰ دانشکده و گروه در مورد مسائل آموزش و پژوهش و کمیت و کیفیت توسعه رشته تربیت بدنی در کشور هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند.

بر اساس این گزارش، چهارمین نشست شورای هماهنگی مراکز آموزشی و پژوهشی ورزش کشور با حضور رضا قراخانلو، ریییس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسای دانشگاه‌ها و مدیران گروه‌های تربیت بدنی سراسر کشور از ۳۰ دانشگاه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد. توسعه علوم ورزشی در سطح وزارت علوم و دانشگاه‌ها از جمله محورهای این نشست بوده است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94100502480/اجرای-طرح-پیشگیری-از-سرطان-با-ورزش-در-کشور-راه-اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code