کشف مکانیسم مسؤول خواب و بیهوشی در مغز

۰۵ دی
0

پژوهشگران دانشگاه برن موفق به کشف مکانیسمی شدند که مسؤول بیداری سریع از خواب و بیهوشی در مغز است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این دانشمندان معتقدند که یافته‌های آنها می‌تواند استراتژی‌ جدیدی برای درمان اختلالات خواب و نجات بیمار از زندگی نباتی ارائه کند.

استاد آنتوان آدامانتیدیس ، کارولینا گوتیرز هررا و دیگر همکارانشان که این پژوهش را انجام دادند، از نتایج اولیه آن هیجان زده شدند.

محققان با تحریک این مکانیسم تازه کشف شده که بین هیپوتالاموس و تالاموس قرار دارد دریافتند که می‌توانند به خواب سبک پایان بخشند.

محققان با استفاده از روش اپتوژنتیک که تا به امروز اغلب در پژوهش‌های عصب‌شناسی از آن استفاده شده است، نشان دادند که این جریان می‌تواند به عنوان یک هدف درمانی جدید برای اختلالات خواب به کار گرفته شود.

آدامانتیدیس اظهار کرد: این یک کشف هیجان‌انگیز است چرا که روش‌های درمانی برای بازیابی افراد از حالت نباتی و هوشیاری کم کاملا محدود است.

وی و هررا بر این باورند که پژوهش آنها می‌تواند منجر به پیشرفت در درمان دقیق‌تر اختلالات خواب شود. علاوه بر این، روش این گروه قادر به خارج کردن بیمار از حالت هوشیاری کم خواهد بود.

آدامانتیدیس اظهار کرد: هنوز کارهای زیادی در این زمینه باید صورت بگیرد و طراحی استراتژی‌های درمانی جدید بر اساس نتایج این پژوهش، نیازمند زمان بیشتری است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94100502481/کشف-مکانیسم-مسؤول-خواب-و-بیهوشی-در-مغز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code