اجرای ۲۱ طرح تحقیقاتی در پردیس تحقیقات بروجرد

۰۸ دی
0

مسؤول پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی بروجرد از اجرای ۲۱ طرح تحقیقاتی در این شهرستان خبر داد.

دکتر علیرضا چگنی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: در سال ‎جاری ۲۱ فقره طرح تحقیقاتی در زمینه‎های گیاه‎پزشکی، حبوبات، غلات، علوفه و دام در این پردیس در دست اجراست.

وی با بیان اینکه این طرح‎ها شامل گیاه‎پزشکی ۵ مورد، حبوبات ۵ مورد، غلات ۶ و علوفه و دام ۵ مورد است، اضافه کرد: همچنین فعالیت‎های آموزشی و ترویجی این پردیس شامل اجرای دوره آموزشی و گسترش فرهنگ منابع طبیعی بوده که همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان با حضور ۲۰۰ نفر انجام شده است.

چگنی به جلسات مشترک و مصوب با اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت جذب دانش‎آموزان کاردانش اشاره کرد و افزود: همچنین با تعاونی‎های دامداران همکاری و هماهنگی‎هایی جهت اجرای دوره‎های آموزشی ارتقای بهره‎برداری از دامداری‎ها انجام و در راستای آموزش خوداظهاری نیز سه دوره آموزشی برگزار شده است.

مسؤول پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی بروجرد اظهار کرد: یک دوره آموزشی نیز پردیس برگزار کرده و برای کشاورزان گواهی صادر شده است.

وی با بیان اینکه طی ۹ ماهه سال ‎جاری ۱۱ دوره آموزشی برای کارشناسان جدیدالاستخدام برگزار شده است، اضافه کرد: همچنین در این پردیس ۱۱ کارگاه انتقال یافته‎های تحقیقاتی برای بهره‎برداران و فراگیران مرتبط شهرستان برگزار شده است.

چگنی، خاطرنشان کرد: این دوره‎های آموزشی در زمینه تولید چغندر پاییزه، رفع چالش‎ها و مشکلات اقتصادی اجتماعی آب، مهار بنیادی سن گندم، راهکارهای کشت کلم در مزارع کلزا، کاربرد آمار در علوم کشاورزی و منابع طبیعی و راهکارهای تغذیه‎ای جهت پیشگیری از تب ناشی از مصرف شیر در گاوهای شیری بوده است.

مسؤول پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی بروجرد یادآور شد: همچنین در این پردیس دو فقره دستورالعمل شامل الگوی کشت مناسب در جهت اهداف خشکسالی، تولید و مدیریت حبوبات نیز تدوین شده است.

به گفته وی، دو رقم لوبیای اصلاح شده نیز در این پردیس معرفی شده است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94100804248/اجرای-۲۱-طرح-تحقیقاتی-در-پردیس-تحقیقات-بروجرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code