حمایت از شرکت‌های دانش‌ بنیان موجب شکوفایی اقتصاد کشور می‌شود

۱۳ دی
0

رییس پارک علم و فناوری استان چهار محال و بختیاری گفت: اگر شرکت‌های دانش بنیان جدی گرفته شوند و از توسعه کمی و کیفی آن‌ها حمایت شود، به واسطه ثروت آفرینی از طریق علم، اقتصاد کشور به شکوفایی حقیقی خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، اسماعیل پیرعلی در نشستی که با حضور استاندار، روسای دانشگاه‌ها، مدیران اجرایی، شرکت‌های دانش‌ بنیان و پارک علم و فناوری استان برگزار شد، اظهار کرد: اگر شرکت‌های دانش بنیان جدی گرفته شوند و از توسعه کمی و کیفی آن‌ها حمایت شود به واسطه ثروت آفرینی از طریق علم، اقتصاد کشور به شکوفایی حقیقی خواهد رسید.

وی واحدهای مستقر در حوزه کشاورزی، آب، شیلات، گردشگری و محیط زیست، الکترونیک، نرم‌افزار و IT، صنایع غذایی، صنعتی، فنی مهندسی، پزشکی، پژوهشکده، مرکز تحقیقات و واحدهای تحقیق و توسعه(R&D) را واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان دانست و افزود: این مرکز برای ۵۰۰ نفر با مدرک دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و پایین‌تر ایجاد اشتغال کرده است.

پیرعلی افزود: خوشبختانه پذیرش شرکت‌ها و موسسات مستقر در پارک علم و فناوری روندی صعودی داشته و در دی ماه سال‌ جاری ۱۰۷ شرکت به مجموعه پارک علم و فناوری اضافه شده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ارزیابی فنی و اقتصادی با حضور ۲۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های شهرکرد، آزاد، علوم پزشکی و پیام نور استان، تصریح کرد: ۱۶۱ جلسه ارزیابی فنی و اقتصادی برگزار شد و در آن‌ها ۲۹۰ طرح و ایده رسیده به پارک علم و فناوری که قابلیت بررسی داشته‌اند، مورد مشاوره کارشناسان قرار گرفتند.

وی از برگزاری ۳۱ کارگاه آموزشی با حضور ۴۰۶ نفر خبر داد و گفت: میزان تسهیلات حمایتی مصوب سال ۹۴ تاکنون ۱۰هزار میلیون ریال بوده که تا پایان آذر ماه مبلغ شش‌هزار و ۵۰۰ میلیون ریال از این میزان پرداخت شده است.

وی در ادامه خواستار پیگیری تاسیس صندوق پژوهش و فناوری در استان، اخذ مجوز مرجع استعلام داوری ثبت اختراع غیرحضوری، خرید مجتمع کارگاهی شهدای فناور از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری و راه اندازی اتاق فکر و کارگروه‌های تخصصی شد.

پیرعلی همچنین پیگیری ایجاد کریدور تجاری در جهت تعاملات بین المللی در کشور قزاقستان، عضویت در انجمن آسیایی و اتحادیه کشورهای اسلامی، عقد تفاهم‌نامه ها با دستگاه ها و مراکز دانشگاهی، ارتباط با خیرین استان و راه اندازی مرکز رشد شهرستان بروجن را از خواسته‌های دیگر مسؤولان پارک علم و فناوری استان عنوان کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجموع فضای در اختیار پارک علم و فناوری هشت‌هزار و ۴۰۰ متر مربع است که تمامی آن به صورت استیجاری است و زمینی به مساحت ۴۵ هکتار از مجموعه زمین­های دانشگاهی واقع در منطقه رحمتیه شهرکرد به پارک علم و فناوری واگذار شده است که‌ پیگیری ایجاد ردیف بودجه عمرانی (در قالب ماده ۲۱۵ ) برای این طرح از خواسته‌های پارک علم و فناوری است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94101206401/حمایت-از-شرکت-های-دانش-بنیان-موجب-شکوفایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code