در بخش تجاری‌سازی محصولات علمی ضعیف عمل کرده‌ایم

۲۱ دی
0

جلسه مشترک مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و بنیادهای نخبگان استان‌های البرز و تهران با موضوع برگزاری پنجمین جشنواره ملی دانشگاه آزاد اسلامی و هفتمین جشنواره رویش بنیاد‌های نخبگان استان‌های البرز و تهران برگزار شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر بهروز میرزا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در این جلسه با اعلام میزبانی واحد کرج در این دو جشنواره گفت: این دو جشنواره به صورت همزمان از تاریخ شش بهمن ماه امسال آغاز می‌شود و تا هشتم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

دکتر میرزا با بیان این که بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر مخترع در این جشنواره‌ها ثبت نام خواهند کرد، افزود: دانشگاه تمهیدات لازم را فراهم کرده و از دستگاه‌های مختلف به ویژه مدارس و هنرستان‌هایی که دارای مخترعان واجد شرایط هستند، تقاضا می‌شود نسبت به معرفی وی اقدام کنند، زیرا هر چقدر تعداد مخترعان بیشتر باشد کیفیت علمی جشنواره بالا‌تر می‌رود.

وی با توجه به مزایای برگزاری این جشنواره در استان البرز گفت: در بخش تولید علم و فناوری، با توجه به اینکه آموزش علم در دانشگاه درست بوده، توانسته‌ایم رتبه خوبی را در بخش آموزشی کسب کنیم، اما در بخش تجاری‌سازی محصولات علمی ضعیف عمل کرده‌ایم و باید نواقص را برطرف کنیم.

رییس دانشگاه آزاد واحد کرج با بیان این که اکنون ما در تولید مقاله در منطقه حتی از روسیه نیز جلوتریم، افزود: متاسفانه در حوزه تجاری‌سازی علم فاقد جایگاه خوبی هستیم و این وظیفه دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و دستگاه‌های علمی کشور است که با جدی گرفتن دغدغه‌های مقام معظم رهبری و حرکت پرشتاب در رسیدن به چشم انداز ایران ۱۴۰۴ گامی مهم در این عرصه بردارند.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج سعی دارد بیشترین خدمات ممکن را ارائه دهد، اما با توجه به اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات، بهتر است این امر از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط در سطح استان هم پوشش داده شود.

میرزا با بیان این‌که مخترعان می‌توانند تا۲۲ دی ماه با مراجعه به سایت www. kiau. bmn. ir برای ثبت نام اقدام کنند، گفت: کسانی که علاقه‌مند به داشتن سهمی در برگزاری این رویداد علمی بزرگ هستند، می‌توانند به عنوان حامی مالی جشنواره آمادگی خود را به دانشگاه آزاد کرج اعلام کنند.

وی از بررسی فراهم کردن امکاناتی برای پذیرش بدون آزمون نخبگان در مقاطع کارشناسی‌ ارشد و دکتری در این واحد دانشگاهی خبر داد.

بر اساس این گزارش، این جلسه با حضور مهندس ربانی رییس پارک علم و فناوری استان البرز، دکتر موفق رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، دکتر ساکی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز، دکتر خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، عزیزی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز، دکترجهان پناه رییس بنیاد نخبگان استان البرز و مهندس افراسیابی معاون بنیاد نخبگان استان تهران در سالن شورای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج تشکیل شد.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94102112304/در-بخش-تجاری-سازی-محصولات-علمی-ضعیف-عمل-کرده-ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code