برگزاری نخستین دوره آشنایی کارشناسان پژوهش‌سراها با زیست‌فناوری

۲۲ دی
0

نخستین دوره آشنایی کارشناسان پژوهش‌سراها با زیست‌فناوری با هدف آموزش، ترویج و فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان به مدت دو هفته در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برپا شده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، از ابتدای هفته جاری نخستین دوره آشنایی کارشناسان پژوهش‌سراها با زیست‌فناوری در جهت پیاده‌سازی نظام ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کار خود را آغاز کرده است.

این دوره در راستای اجرای طرح نظام ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی به منظور ارتقای دانش عمومی کارشناسان پژوهش‌سراهای آموزش و پرورش شهر تهران، توسط ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی از روز شنبه، ۱۹ دی آغاز به کار کرده و تا روز چهارشنبه، ۳۰ دی‌ماه به مدت دو هفته در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه دارد. این کارگاه مباحث تئوری و عملی در حوزه زیست‌فناوری کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و محیط زیست را در بر می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، طرح نظام ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی برای آشنایی بهتر دانش‌آموزان با این رشته و انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی آنها اجرایی می‌شود که پس از اجرای فاز اول آن که شامل فاز مطالعاتی و سیستمی با عنوان تحلیل وضع موجود و تدوین ارکان جهت‌ساز در حوزه آموزش دانش‌آموزان است، وارد فاز دوم شد و در حال حاضر این آموزش‌ها به صورت پایلوت به دبیران زیست‌شناسی پژوهش‌سراها ارائه می‌شود.

این طرح در حال حاضر به صورت پایلوت در سه منطقه اجرا می‌شود که در منطقه‌ اول در شهر تهران در منطقه دوم در شهرستان‌های استان تهران و در منطقه‌ سوم نیز در استان مازندران اجرا می‌شود.

در مرحله اول اجرای این طرح در شهر تهران، از هر پژوهش‌سرا به یک کارشناس زیست‌شناسی فراخوان داده شد تا در این دوره آموزشی شرکت کند که این آموزش‌ها در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور رییس گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست‌فناوری برگزار می‌شود.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94102213061/برگزاری-نخستین-دوره-آشنایی-کارشناسان-پژوهش-سراها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code