جهاد دانشگاهی باید راهبرد محور باشد

۲۳ دی
0

رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان گفت: دولت در ارایه وظایف مهم در نقشه جامع علمی کشور، راهبرد محور بوده و جهاد دانشگاهی نیز باید راهبرد محوری را در پیش بگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، تیموری امروز (چهارشنبه) در چهل و پنجمین گردهمایی معاونان پژوهش و فناوری سازمانها، پژوهشگاه‌ها و واحدهای پژوهشی جهاد دانشگاهی سراسر کشور که به همت جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان برگزار شد، با اشاره به پتانسیل‌های استان اصفهان، اظهار کرد: ۳۲۰ هزار دانشجو در استان اصفهان تحصیل می‌کنند و از نظر تعداد دانشجو و دانشگاه در رتبه دوم کشور قرار دارد. از نظر صنعتی نیز مقام دوم استانی را در زمینه صنایع مادر برعهده دارد.

وی افزود: بعد از تهران، استان اصفهان به لحاظ تعداد واحدهایی که وابسته به جهاد دانشگاهی هستند، رتبه دوم را داراست و هفت مجموعه مستقل و وابسته به جهاد دانشگاهی در این استان قرار دارد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با تأکید بر ارتقاء سطح فعالیت واحدهای مستقل و وابسته به جهاد دانشگاهی در استان اصفهان، گفت: باید مدیران ارشد جهاد دانشگاهی کشور و مجموعه‌های استان اصفهان با هماهنگی و هم افزایی با یکدیگر رتبه اول را در کشور به دست آورند و این امر شدنی است، البته بستگی به همت و تلاش ما خواهد داشت.

تیموری با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید شاهد تصویب مأموریتهای آموزشی و پژوهشی هستیم، اضافه کرد: رویکرد کشور باید از مسأله محوری که هزینه بسیاری دارد، جدا و رویکرد راهبرد محوری را در پیش بگیرد.

طیبی ادامه داد: دولت در ارایه وظایف مهم در نقشه جامع علمی کشور، راهبرد محور بوده و جهاد دانشگاهی نیز باید راهبرد محوری را در پیش بگیرد.

وی با بیان اینکه راهبرد محوری رویکرد کشورهای توسعه یافته است، تصریح کرد: در این رویکرد به رفع مشکلاتی می‌پردازیم که در آینده پیش می‌آید اما در مسأله محوری تنها مشکلات گذشته در نظر گرفته می‌شود پرداختن به مسائل گذشته خوب است اما زمان بسیاری می‌گیرد و تا به رفع آنها بپردازیم، مسائل جدید سر بر می‌آورند.

تیموری با تأکید بر اینکه باید رویکرد راهبرد محوری را در تمام برنامه‌ریزی‌های خود وارد کنیم و برنامه‌های توسعه‌ای جهاد دانشگاهی را از این طریق پیش ببریم، اظهار کرد: با این رویکرد وضعیتی بارزتر و شاخص‌تر خواهیم داشت. رهبر معظم انقلاب انتظارات بیشتری از جهاد دانشگاهی دارند و به این نهاد مأموریت داده‌اند که دانش‌های جدید را کشف کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، خاطرنشان کرد: با دانشگاه صنعتی اصفهان همکاری لازم را داریم و طرح‌های خود را با این نهاد آموزشی پیش می‌بریم. همچنین در حوزه مدیریت شهری نیز فناوری را وارد کرده و با شهرداری اصفهان ارتباط خوبی داریم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از محمدتقی قدیری، مهندس افشاری، مهندس پورمدنی و مهندس ناظم الرعایا به عنوان پژوهشگران و مدیران معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94102313868/جهاد-دانشگاهی-باید-راهبرد-محور-باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code