بررسی امکان توسعه روابط علمی و پزشکی با استان فارس

۲۵ دی
0

رییس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ با اشاره به ظرفیت‌های متعدد استان فارس در حوزه‌های مختلف از بررسی و امکان‌سنجی توسعه روابط علمی دانشگاهی و پزشکی بین لوکزامبورگ و استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا منطقه فارس، مارس دی‌ بارتو لومئو بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه دیداری رسمی با استاندار فارس در جمع خبرنگاران از حضور در ایران و شیراز ابراز خرسندی کرد.

وی با بیان اینکه گرمای استقبال مسؤولان در ایران، حتی از گرمای آفتاب این کشور، مطلوب‌تر و دلچسب‌تر بود، گفت: استقبال و مهمان نوازی ایرانیان به‌واسطه گرمای درونی مردم این کشور است.

دی‌بارتو لومئو، با بیان اینکه روابط بین لوکزامبورگ و ایران قطعا ادامه خواهد داشت، گفت: امروز مذاکرات خوبی را با استاندار فارس داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه دنیا امروز به یک دهکده جهانی بدل شده است، افزود: ما در زمینه مباحث اقتصادی، دانشگاهی و مراقبت‌های پزشکی که فارس و شیراز در آن‌ها رشد خوبی دارد، مذاکرات خوبی انجام دادیم.

رییس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ با بیان اینکه در زمینه فعالیت‌های عرصه سلامت و تامین اجتماعی، اشتراکاتی بین دو کشور وجود دارد، گفت: در این زمینه با هم‌افزایی می‌توان به یک کلید جهانی در عرصه رفاه اجتماعی و سلامت دست‌یافت.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن برجام، توسعه روابط ایران با کشورهای اروپایی زمینه‌ساز رفع مشکلات منطقه مانند جنگ و ناآرامی‌ها شده و رابطه مطلوبی بین تمام مردم در جهان ایجاد شود.

دی بارتو لومئو با اشاره به وجود ظرفیت‌های خوب دانشگاهی، عملی و پزشکی در فارس و شیراز، یکی از زمینه‌های مورد نظر برای توسعه روابط را در حوزه‌های دانشگاهی و پزشکی عنوان کرد.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94102514582/بررسی-امکان-توسعه-روابط-علمی-و-پزشکی-با-استان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code