عضویت دانشگاه ملایر در اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌ها

۲۹ دی
0

در راستای گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی بین‌المللی، دانشگاه ملایر به عضویت رسمی اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌ها International Association of Universities درآمد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌ها(IAU) یکی از مؤسسات وابسته به یونسکو و معتبرترین نهاد بین‌المللی دانشگاهی است. این اتحادیه با ۶۱۰ مؤسسه و دانشگاه عضو از ۱۵۰ کشور جهان از سال ۱۹۵۰ میلادی فعالیت خود را آغاز شده است.

اعضای آن دانشگاه‌ها و کلیه مؤسساتی هستند که فعالیتشان به نوعی در ارتباط با موضوع آموزش عالی است و از طریق شرکت در همایش‌ها و کنفرانس‌های دوره‌ای به تبادل‌ نظر پیرامون موضوعاتی نظیر مدیریت نوین دانشگاهی و برنامه‌ریزی علمی آموزشی می‌پردازند و از این طریق اهداف و تصمیمات خود را که مبتنی بر سیاست‌ها و مدیریت کلی کشور است به اطلاع سایر دانشگاه‌های جهان می‌رسانند.

از اهداف این اتحادیه ایجاد هم‌سویی و هماهنگی جهانی در آموزش عالی کشورهای مختلف در جهت گسترش امکانات و ارتقاء اهداف آموزش عالی و بهره‌برداری بهینه از امکانات نرم‌افزاری آموزش عالی در سطح جهان است.

این اتحادیه دارای شاخه‌های فرعی منطقه‌ای چون اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و پاسیفیک، اتحادیه رؤسای دانشگاه‌های جهان و اتحادیه دانشگاه‌های آسیا است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94102917834/عضویت-دانشگاه-ملایر-در-اتحادیه-بین-المللی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code