ایجاد فرصت لازم برای تجهیز آزمایشگاه‌ها در شرایط پسابرجام

۳۰ دی
0

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدواریم در شرایط پسابرجام فرصت و شرایط لازم برای تجهیز آزمایشگاه‌ها و رفع نواقص تجهیزات آزمایشگاهی فراهم شود و تجهیزات مذکور به چرخه خدمات علمی و فناوری کشور برگردند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر میرزاده در جلسه هیات امنای استان همدان که به منظور بررسی و تصویب بودجه سال ۹۵ این استان برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت امام حسن عسگری، پیروزی تاریخ ملت ایران و به فرجام رسیدن برجام، گفت: جامعه علمی و دانشگاهی کشور باید از این فرصت تاریخی بهترین استفاده را برای تسریع در رشد علمی، پژوهشی و فناوری کشور داشته باشند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فرجام برجام نشان از حقانیت ملت ایران و اثبات صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشور است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از پیروزی تاریخی ملت ایران و شرایط پسابرجام در جهت بهبود کیفیت و افزایش هرچه بیشتر رشد علمی، پژوهشی و فناوری کشور استفاده خواهد کرد.

میرزاده به مشکلات پیش آمده در دوران تحریم اشاره کرد و گفت: بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی که با هزینه کلان اقتصاد ملی تامین شده بود، در دوران تحریم بدلیل نبود قطعات از کار افتاده بودند که امیدواریم پس از این، فرصت و شرایط لازم برای تجهیز آزمایشگاه‌ها و رفع نواقص تجهیزات آزمایشگاهی فراهم شود و تجهیزات مذکور به چرخه خدمات علمی و فناوری کشور برگردند، زیرا تجهیزات علمی نقش عمده‌ای در رشد شتاب علمی کشور دارند.

وی با بیان این‌که نمی‌توان نسبت به تقاضای اجتماعی مردم برای ادامه تحصیل بی تفاوت بود، گفت: تمام دانشگا‌های کشور می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد به ۳۰ درصد و در مقطع دکتری تنها به ۵ درصد از تقاضای علاقه‌مندان پاسخ دهند، بنابراین باید در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی گام برداشت.

لزوم معرفی محصولات دانش‌بنیان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه فن بازار علمی ایران

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در خصوص سامانه آزاد اکسپو گفت: در سامانه فن بازار ملی ایران (AzadExpo) محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شده است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه سامانه آزاد اکسپو منجر به فروش محصولات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی شده است، گفت: تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی موظفند مانند طرح ساها، محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان خود را در سامانه فن بازار ملی ایران (آزاد اکسپو) معرفی و عرضه کنند.

وی از اینکه هنوز نیمی از شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در برخی واحدها تجهیزات خود را در این سامانه معرفی نکرده‌اند، انتقاد کرد و از رؤسای واحدها خواست هرچه سریعتر در این زمینه اقدام کنند.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94103018708/ایجاد-فرصت-لازم-برای-تجهیز-آزمایشگاه-ها-در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code