جهاد دانشگاهی از نهادهای تاثیرگذار در تحقق اهداف نظام است

۳۰ دی
0

نماینده ولی فقیه در استان فارس از جهاددانشگاهی به‌عنوان یکی از نهادهای موثر در تحقق اهداف نظام اسلامی از ابتدای تشکیل تاکنون یاد کرد.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، آیت الله اسدالله ایمانی که در مراسم افتتاح گردهمایی روسای جهاد دانشگاهی سراسر کشور در شیراز سخن می‌گفت، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی از سال‌های آغازین فعالیت خود تاکنون اهداف بلند و ارزشمندی را با استفاده از ابزار علم و پژوهش دنبال کرده و در امتداد فعالیت‌هایش نیز برنامه‌های تاثیرگذاری در حال اجرا دارد.

وی افزود: انسان‌ها و علم و آگاهی آنها در طول تاریخ سرمایه اصلی برای هر جامعه‌ای محسوب شده‌اند که با ارزش‌های خود سرمایه اولیه کشور و مملکت‌ها را تشکیل داده‌اند، حال آنکه در نگاه اول امکان دارد تصور کنیم منابع طبیعی هر کشور، سرمایه اولیه است، اما آنچه قیمت همه آنها را تعیین می‌کند، انسان است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: امروز مساله پژوهش در جامعه ما جایگاه خود را پیدا کرده است،‌ البته این مهم از آغاز حرکت پیامبر اسلام (ص) و در آن شرایط ابتدایی زندگی مردم عرب با پاشیده شدن بذر تحقیق در جامعه اسلامی، شروع شد و نمونه‌هایی در زندگی رسول خدا نقل شده است.

ایمانی تصریح کرد: دگرگونی فکری و تحول در اندیشه در تاریخ اسلام افکار جامعه را می‌سازد و جهت جامعه را مشخص می‌کند.

امام جمعه شیراز با تشکر از اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی در حرکت قرآنی، خاطرنشان کرد: خبرگزاری قرآنی در مجموعه جهاد دانشگاهی، زینتی برای دانشگاه است.

ایمانی در خصوص ساختمان جدید مجموعه جهاد دانشگاهی فارس نیز تصریح کرد: بخشی از ساخت و سازهای این مجموعه با اعتبار دولتی انجام شده اما عمده آن از صنعت نفت تامین شده که کانونی برای تمرکز فعالیت های علمی این مجموعه است. البته آنچه که اهمیت دارد این است که ساختمان هدف نیست که وسیله است و باید از آن بهترین استفاده را برد.

نماینده ولی فقیه در فارس اضافه کرد: امید است پژوهش‌ها متمرکز به نیازهای اساسی جامعه شود و در خدمت مردم قرار گیرد و به موجب آن حاصل مطالعات علمی جهاد دانشگاهی در سطح جامعه بروز و ظهور یابد و اقتصاد جامعه را سامان لازم دهد.

ایمانی ابراز امیدواری کرد که افتتاح این بنای خیر به عنوان مرکزی برای رشد و بالندگی در عرصه‌های پژوهش، آموزش و فرهنگ اثرگذار باشد و جهاد دانشگاهی بتواند فعالیت‌های خود را که زیبنده این نام زیباست که هم کوشش و تلاش به دنبال دارد و هم از عرصه علم و معرفت و حوزه اندیشه نشآت می گیرد، جامعه را به بالندگی لازم برساند.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94103018326/جهاد-دانشگاهی-از-نهادهای-تاثیرگذار-در-تحقق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code