دلفین‌ها می‌توانند تصاویر را ارسال کنند

۰۱ بهمن
0

گروهی از محققان بریتانیایی با مطالعه بر روی رفتارهای دلفین‌ها و روش ارتباط‌ سازی آنها در زیر آب دریافتند که این جانداران به طور شگفت‌انگیزی قادرند تا تصاویر را از طریق امواج سونار منتشر کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، محققان در این مطالعه دریافتند که دلفین‌ها می‌توانند به کمک میکروفون‌های داخلی و قدرت تفکیک و تصویرسازی پیچیده در مغز از امواج صوتی دریافتی از سایر دلفین‌ها تصویر تهیه کنند.

محققان با تبدیل سیگنال‌های صوتی دلفین‌ها در استخرهای آموزشی دریافتند که این جانداران قادرند تا دنیای زیر آب را فقط با امواج صوتی مشاهده کنند.

جک کاسویتزف، متخصص جانورشناسی در مورد این اکتشاف اظهار کرد: برای روشن‌ شدن قدرت دلفین‌ها در شناسایی اشیاء زیر آب از یک داوطلب خواسته شد تا به صورت آزمایشی در زیر آب ثابت باقی بماند، سپس محققان با استفاده از گیرنده‌های صوتی موجود در زیر آب و نرم‌افزار تبدیل امواج صوتی به تصویر موفق به کشف قابلیت دلفین‌ها در انتقال تصاویر شدند.

وی در ادامه افزود: برای اولین ‌بار است که محققان موفق به شناسایی قدرت بی‌نظیر دلفین‌ها در شناسایی جانداران زیر آب و انتقال تصاویر به صورت سیگنال به سایر هم‌ زیستان شدند.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94110100169/دلفین-ها-می-توانند-تصاویر-را-ارسال-کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code