تشکیل کمیته حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

۰۸ بهمن
0

استاندار سمنان با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت نخبگان، تشکیل کمیته حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در این استان را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، محمدرضا خباز در جمع فرهیختگان و نخبگان استان سمنان بر تشکیل کمیته‌ای به منظور حمایت از فعالیت‌ها و اقدامات نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح استان سمنان تاکید کرد.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته‌ای به منظور حمایت از فعالیت‌ها و اقدامات نخبگان و شرکت‌های دانش‌ بنیان در سطح استان سمنان‌، افزود:‌ مسئولیت این کمیته به‌عهده یکی از معاونین استانداری قرار خواهد گرفت و با حمایت و سیاست‌گذاری استانداری، دستگاه‌های اجرایی حمایت لازم را از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان خواهند داشت.

خباز، نقش نخبگان و فرهیختگان را در توسعه و رشد جامعه بسیار مهم برشمرد و افزود: خداوند هم در قرآن کریم می‌فرماید «آیا کسانی‌که علم و دانش دارند با کسانی‌که علم و دانش ندارند یکسان هستند» که در این عرصه توجه و توصیه اسلام به حمایت و توجه به دانشمندان و علم‌آموزان و نخبگان جامعه است که باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی همچنین به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در جامعه اشاره داشت و گفت: میزان توسعه یافتگی و عدم توسعه‌یافتگی جامعه بستگی به مشارکت و حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در جامعه دارد‌.

خباز افزود: مجموعه سمن‌ها، نهادهای غیر‌انتفاعی هستند که برای کمک در جهت حل مسائل و مشکلات گام برمی‌دارند ما هم باید از آنان حمایت و پشتیبانی کرده و راه را برای فعالیت آنها هموار کنیم.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94110804839/تشکیل-کمیته-حمایت-از-نخبگان-و-شرکت-های-دانش-بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code