آزمایشگاه‌ پیشرفته هسته‌ای در دانشگاه صنعتی شاهرود راه‌اندازی می‌شود

۰۹ بهمن
0

آزمایشگاه‌های کاربردی و تحقیقاتی از جمله آزمایشگاه پیشرفته هسته‌ای در دانشگاه صنعتی شاهرود راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش سرویس پژوهشی منطقه سمنان، دکتر محمد مهدی فاتح، در نشست دوره‌ای هیات رییسه دانشگاه صنعتی شاهرود با اعضای هیات علمی دانشکده فیزیک این دانشگاه، نقد سازنده را باعث پیشرفت دانشگاه دانست و اظهار کرد: این دانشگاه با همراهی و پشتیبانی اساتید، هیات علمی و کارکنان، در جایگاه خوبی قرار گرفته است.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به پیشرفت‌های دانشگاه شاهرود و جایگاه برجسته دانشکده فیزیک این دانشگاه در دانشگاه‌های صنعتی کشور، خاطرنشان کرد: با گرفتن دانشجوی بهتر، هیات علمی قوی و توسعه امکانات و تجهیزات در جهت تولید دانش و فناوری بیشتر از گذشته تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به لغو تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام، افزود: باید از این فضا برای توسعه روابط بین‌المللی دانشگاه، جذب دانشجوی خارجی و تجهیز آزمایشگاه‌ها استفاده کنیم.

همچنین دکتر مهدی مومنی، رییس دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود از برنامه این دانشگاه برای راه‌اندازی آزمایشگاه‌های کاربردی و تحقیقاتی در این دانشگاه و از جمله آزمایشگاه پیشرفته هسته‌ای در دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود خبر داد.

مومنی، با بیان اینکه رشته مهندسی هسته‌ای تا پایان امسال به رشته‌های این دانشکده افزوده می‌شود، از برنامه‌ریزی این دانشگاه برای ایجاد رشته‌های جدید در این دانشکده خبر داد و خاطرنشان کرد: در همین ارتباط راه‌اندازی رشته گرایش‌های فوتونیک و مهندسی پلاسما تا پایان سال ۹۵ در برنامه‌های این دانشگاه قرار گرفته است.

عضو هیات علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود، با ابراز خرسندی از تغییر نام مجدد دانشگاه شاهرود به دانشگاه صنعتی شاهرود، اظهار کرد: تغییر نام مجدد دانشگاه شاهرود به دانشگاه صنعتی شاهرود، زمینه را برای حفظ جایگاه علوم پایه در این دانشگاه فراهم می‌کند.

وی، اخذ رشته‌های تقاضامحور را از رویکردهای این دانشکده برشمرد و افزود: این رویکرد نقش مهمی در توسعه دانشگاه در آینده خواهد داشت.

رییس دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود، افزایش تعداد اعضای هیات علمی در این دانشگاه را یک گام مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه در این دانشگاه به نسبت میان تعداد اعضای هیات علمی به تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری توجه خوبی شده است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94110905527/آزمایشگاه-پیشرفته-هسته-ای-در-دانشگاه-صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code