ضرورت راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی در کنار مراکز دانش‌بنیان

۰۹ بهمن
0

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر لزوم راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی در کنار مراکز دانش‌بنیان گفت: تبریز شهری صنعتی است و ضروری است که در کنار مراکز رشد و دانش‌بنیان کارگاه تولیدی نیز جهت تکمیل این چرخه راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا منطقه آذربایجان‌شرقی، دکتر محمدرضا رشیدی در مراسم افتتاح اتاق تمیز مرکز رشد فناوری و فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز علی‌رغم دریافت کمترین بودجه، جزو کاراترین دانشگاه‌های علوم پزشکی است، اظهار کرد: تا سال ۹۲ بخش فناوری ما فعال نبود، اما از سال ۹۲ متوجه شدیم که کارهای پژوهشی باید در جهت تبدیل به تولیدات فناورانه سوق داده شوند.

وی سه اولویت کیفیت، بین‌الملل و فناوری را جزو اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی از سال ۹۲ دانست و افزود: از سال ۹۲ در همه دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی معاونت فناوری را ایجاد کرده و جزو دانشگاه‌های پیشگام در حوزه تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) بوده‌ایم.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی با تولید پروپوزال‌های فناورانه در حد وسع خویش در سرمایه گذاری اولیه طرح‌های فناورانه کمک کرده است که از ۲۰ طرح پذیرفته شده تاکنون چهار طرح به مرحله عقد قرارداد جهت تولید رسیده‌اند و هفت طرح دیگر نیز به زودی مجوز تولید و عقد قرارداد را دریافت خواهند کرد.

رشیدی با بیان اینکه ۲۰ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال فعالیت است، تاکید کرد: هشت محصول فناورانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دو سال اخیر وارد بازار شده است و بیش از ۱۰۰ مورد اختراع از این دانشگاه به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94110905464/ضرورت-راه-اندازی-کارگاه-های-تولیدی-در-کنار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code