طب سنتی هیچ گاه مدعی جایگزینی درمان‌های رایج نیست

۱۱ بهمن
0

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طب سنتی در هیچ جای دنیا مدعی درمان بیماری هایی مثل سرطان یا جایگزین کردن درمان‌های رایج با روش های سنتی نبوده است.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، دکتر حسین رضایی‌زاده که در نشست خبری نخستین کنگره ملی طب فراگیر در درمان سرطان در پژوهشگاه سرطان پستان جهاد دانشگاهی سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: از جمله اهداف این کنگره، تبیین جایگاه طب مکمل و سنتی و محدودیت‌ها و موارد مجاز و محدوده‌های عملکردی آن در حوزه سرطان و همچنین آشنایی با تجربیات جهانی در این زمینه است.

وی تصریح کرد: طب سنتی هیچ گاه مدعی درمان سرطان نبوده و مهمترین نقش طب مکمل و سنتی، ارتقای سطح کیفیت زندگی بیماران و کاهش عوارض درمان‌های رایج است.

دبیر کمیته علمی «طب ایرانی در سرطان» کنگره ملی «طب فراگیر در درمان سرطان» با اشاره به مفهوم «طب فراگیر» که رویکردی نو در حوزه پزشکی مبنی بر استفاده از همه ظرفیت‌های پزشکی مدرن و سنتی در کنار هم و به نفع بیمار – به شرط ایمن و موثر بودن این روش‌ها -است، اظهار داشت: در این کنگره درصددیم این زمینه را فراهم کنیم که کسانی که به معنای واقعی تجربیات علمی و آکادمیک در طب سنتی دارند با متخصصان انکولوژی هم‌افزایی علمی داشته باشند.

رضایی زاده در ادامه با اذعان به این که جامعه پزشکی، اغلب، نظر چندان مساعدی نسبت به طب سنتی ندارند، گفت: افراد اغلب با چیزی که اطلاعی از آن ندارند، مخالفت می کنند اما در زمینه طب سنتی یک واقعیت تلخ وجود دارد و آن این که چون بیماری هایی مثل سرطان، سخت و پرهزینه و پردرد و رنجند، فرصت را برای شارلاتانیزم پزشکی فراهم می‌کنند که طبعا باعث گارد گرفتن پزشکان می‌شود. تلاش داریم از طریق این کنگره نکات مثبت و موثر طب سنتی را به جامعه پزشکی معرفی کنیم.

مجید انصاری، مدیر گروه طب سنتی و آلترناتیو سرطان پژوهشکده سرطان پستان هم با اشاره به برگزاری کنگره طب فراگیر در سرطان طی روزهای ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه جاری گفت: این برنامه همزمان با هفته سرطان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار می شود و در دومین روز کنگره مقارن با روز جهانی سرطان، همایشی با حضور بهبود یافتگان سرطان برگزار می شود که مجریان آن خود بهبود یافتگان سرطان هستند.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری و تشخیص و درمان به هنگام سرطان پستان از اجرای طرح ۵ ساله تدوین گاید لاین این بیماری توسط محققان پژوهشکده خبر داد.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94111107153/طب-سنتی-هیچ-گاه-مدعی-جایگزینی-درمان-های-رایج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code