آغاز رقابت‌های «هایپرلوپ» در تگزاس با حضور ۱۲۴ تیم جهان

۱۲ بهمن
0

فاز اول رقابت هایپرلوپ، این هفته با حضور تیم‌هایی از سراسر جهان در دانشگاه A&M تگزاس آغاز خواهد شد و طی آن تیم‌ها به نمایش ایده‌های خود برای کابین سیستم حمل‌ونقل فرضی مبتنی بر لوله خواهند پرداخت.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، مفهوم هایپرلوپ یک نسخه از سفر فراصوت و فوق ایمن است که الون ماسک، بنیان‌گذار شرکت اسپیس‌ایکس در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد.

این ایده شامل یک سیستم بسته از لوله‌هایی است که کابین‌های حاوی مسافر را با سرعت بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت بین مقاصد مختلف حمل می‌کند.

این ایده اگرچه بسیار جالب توجه است اما هنوز کسی نتوانسته آن را عملی سازد. شرکتهای خصوصی زیادی در حال کار بر روی طراحی‌ها و مسیرهای آزمایشی هستند و اکنون دانشجویان نیز به این حیطه وارد شده‌اند.

روز جمعه (۱۶ بهمن) ۱۲۴ تیم از ۲۰ کشور جهان در رقابت هایپرلوپ که سال گذشته اعلام شده بود، شرکت خواهند کرد. آن‌ها در این هفته، به ارائه ایده‌های خود خواهند پرداخت با این امید که بتوانند نظر حامیان مالی را جلب کرده و بودجه مطلوبی را برای ساخت یک مدل از طرح خود و راندن در یک مسیر آزمایشی خاص در اواخر سال ۲۰۱۶ بدست بیاورند.

چهار تیم از مجموع ۱۲۴ تیم، دانش‌آموزان دبیرستانی هستند که امیدوارند بتوانند نظر حامیان مالی صنعتی را به خود جلب کنند. بسیاری از دانشگاهها بیش از یک تیم را به این رقابت فرستاده‌اند. برای مثال دانشگاه A&M تگزاس که میزبان این رقابت‌هاست، هفت تیم را به رقابت‌ها گسیل کرده است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94111207282/آغاز-رقابت-های-هایپرلوپ-در-تگزاس-با-حضور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code