موسسه فناوری ماساچوست برنده رقابت طراحی هایپرلوپ شد

۱۲ بهمن
0

تیمی از دانشجویان مهندسی موسسه فناوری ماساچوست (MIT) برنده رقابت طراحی هایپرلوپ شدند

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، هدف از برگزاری این رویداد، ترغیب محققان به طراحی سیستم حمل و نقل لوله ای شکلی است که محدوده سرعت آن برابر با ۹۶۵ تا ۱۲۳۶ کیلومتر در ساعت است و ایده آن نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط الون ماسک، بنیانگذار اسپیس ایکس و تسلا مطرح شد.

این ایده شامل یک سیستم بسته از لوله‌هایی است که کابین‌های حاوی مسافر را با سرعتی فوق العاده بالا بین مقاصد مختلف حمل می‌کند.

این ایده اگرچه بسیار جالب توجه است اما هنوز کسی نتوانسته آن را عملی سازد. شرکتهای خصوصی زیادی در حال کار بر روی طراحی‌ها و مسیرهای آزمایشی هستند و اکنون دانشجویان نیز به این حیطه وارد شده‌اند.

در جریان رقابت طراحی هایپرلوپ که با حضور بیش از هزار دانشجو در دانشگاه A&M تگزاس برگزار شد، تیم موسسه فناوری ماساچوست جایزه اول را دریافت کرد و قرار شد که در ادامه کار خود نمونه واقعی طرح هایپرلوپ خود را به اجرا درآورد.

در این مسابقه که با رقابت ۱۲۴ تیم از ۲۰ کشور جهان برگزار شد، گروه‌های دانشجویی و حتی دانش آموزی مفاهیم طراحی خود را به معرض نمایش گذاشتند و الون ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس نیز در دقایق پایانی این رقابت در دانشگاه A&M تگزاس حضور یافت.

دانشگاه صنعتی دلفت هلند، دانشگاه ویسکانسین، ویرجینیا تک و دانشگاه کالیفرنیا، به ترتیب مقام دوم تا پنجم را کسب کردند.

قرار است تیم‌های برتر نمونه های طراحی خود را در مسیری که هم اکنون نزدیک به دفتر اصلی اسپیس ایکس واقع در Hawthorne کالیفرنیا ساخته می‌شود آزمایش کنند.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94111207618/موسسه-فناوری-ماساچوست-برنده-رقابت-طراحی-هایپرلوپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code