طب فراگیر، آری یا خیر؟

۱۴ بهمن
0

همزمان با نخستین کنگره «طب فراگیر در سرطان»، میزگردی با عنوان «طب فراگیر آری یا خیر» با حضور دو تن از موافقان و مخالفان طب فراگیر برگزار می‌شود.

دکتر علی سالاری تبار، دبیر اجرایی در حاشیه افتتاحیه کنگره «طب فراگیر در سرطان» که روز چهارشنبه به مدت سه روز در مجتمع بیمارستانی امام خمینی آغاز شد در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا، همگرایی و هم‌افزایی میان متخصصان طب مکمل و طب رایج را از اهداف این کنگره ذکر کرد و گفت: ما در این کنگره درصدد جلوگیری از افراط و تفریط در هر دو طب هستیم و امیدواریم نکاتی که در طب مکمل و سنتی مغفول مانده است را غبارروبی کنیم.

وی با اشاره به سرگردانی بیماران در زمینه دریافت خدمات درمانی طب سنتی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این کنگره متخصصان این حوزه در راستای ارتقای کیفیت زندگی بیماران هم‌افزا شوند.

سالاری تبار تعداد مقالات پذیرفته در این کنگره را ۱۰۰ مقاله عنوان کرد و گفت: این کنگره تا روز جمعه ۱۶ بهمن ماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: فردا پنجشنبه ۱۵ بهمن ماه در کنار پنل‌های اجرا شده یک جلسه مناظره با عنوان «طب فراگیر آری یا خیر؟» میان دکتر حسین

رضایی‌زاده به عنوان موافق و دکتر امامی، آنکولوژیست وعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان مخالف برگزار می‌شود.

در این مناظره بسیاری از چالش‌هایی که در طب سنتی وجود دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی کنگره طب فراگیر در سرطان، برگزاری کارگاه تغذیه و طب ایرانی در سرطان در صبح پنج شنبه و برگزاری جشن بهبود یافتگان سرطان در بعد از ظهر روز پنج شنبه را از دیگر برنامه‌های این کنگره عنوان کرد.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94111409430/طب-فراگیر-آری-یا-خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code