تأثیر خودکشی افراد بر اقدام مشابه و ترک کار و تحصیل اطرافیان

۱۵ بهمن
0

محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند که یک نفر از هر ۱۰ نفری که تجربه از دست دادن دوست یا یکی از اعضای خانواده خود را بر اثر خودکشی دارد، در معرض خطر ۶۵ درصدی برای اقدام به خودکشی قرار می‌گیرد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه اصفهان افرادی که در میان نزدیکان خود شاهد خودکشی افراد بوده‌اند، احتمال ۸۰ درصدی برای ترک تحصیل و یا ترک کارشان وجود دارد.

طی این پژوهش سه هزار و ۴۳۲ کارمند دانشگاه و دانش‌آموز ۱۸ تا ۴۰ ساله که تجربه از دست دادن نزدیکان خود در اثر خودکشی را داشتند مورد بررسی قرار گرفتند تا تأثیر خاص خودکشی را بر افراد سوگوار مطالعه کنند.

نزدیکان در این مطالعه تنها خویشاوندان عنوان نشدند، بلکه دوستان و آشنایانی که نسبت خونی ندارند نیز تحت این عنوان قرار داشتند.

معمولاً به علت اینکه خودکشی لکه ننگ اجتماعی تلقی می‌شود، ممکن است مانع درخواست کمک از جانب شخصی که فکر خودکشی در سر دارد شود.

به گفته محققان، این که با شخص داغ‌دیده چگونه صحبت موثر کرد، مشکل است، اما همواره باید به یاد داشت که دلداری دادن و صحبت کردن بهتر از هیچ نگفتن است.

به همین منوال در محل کار نیز باید همکاران و مدیران درک لازم را در مورد شخص سوگوار داشته و مانع از بروز احساسات سرکوب شده شخص سوگوار نشوند و سعی خود را در برگرداندن شخص به زندگی اجتماعی انجام دهند.

نتایج این پژوهش در مجله ” British Medical Journal”منتشر شده است.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94111509822/تأثیر-خودکشی-افراد-بر-اقدام-مشابه-و-ترک-کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code