موفقیت و توسعه کشور در گرو انجام فعالیت‌های پژوهشی است

۱۶ بهمن
0

مدیرکل و معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر تنها ۱۰ درصد دانشجویان کشور در فعالیت‌های پژوهشی موفق شوند آینده پژوهش روشن و جایگاه بیشتری در زمینه علمی کسب خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر بختیاری اظهار کرد: در کل کشور بیش از ۴ و نیم میلیون دانشجو داریم که ۲۰ درصد آنها را تحصیلات تکمیلی در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: وجود این تعداد دانشجو در کشورهای دیگر بی سابقه است و باید با این پتانسیل عظیم دانشجویی کارهای ویژه‌ای انجام شود.

وی افزود: باید مدیریت صحیحی در زمینه پژوهش صورت گیرد زیرا بدون پژوهش هیچ پیشرفتی اتفاق نمی‌افتد.

بختیاری اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان با داشتن حدود ۱۰۰ هزار دانشجو از پتانسیل پژوهشی خوبی برخوردار است که می‌تواند نقش آفرینی بیشتری در حوزه پژوهش داشته باشد.

مدیرکل و معاون دفتر پشتیبانی امور پژوهش وزارت علوم تصریح کرد: یکی از موفقیت‌های بزرگ دانشگاه سیستان و بلوچستان تجمع تجهیزات گرانقیمت در یک مجموعه در غالب آزمایشگاه مرکزی با رعایت تمامی استانداردهای لازم است که چنین آزمایشگاهی فعلا در هیچ جای کشور نداریم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان دانشگاه مادر در منطقه می‌تواند نقش ذی‌قیمتی در توسعه استان ایفا کند.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/94111610378/موفقیت-و-توسعه-کشور-در-گرو-انجام-فعالیت-های

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code