توأم بودن علم با تلاش، مدیریت و فرهنگ جهادی از عوامل موثر در موفقیت مجموعه جهاددانشگاهی

۱۹ بهمن
0

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی گفت: آنچه باعث موفقیت مجموعه جهاددانشگاهی شده، توأم بودن علم با تلاش، مدیریت و فرهنگ جهادی است.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید سعید هاشمی، امروز ( ۱۹ بهمن‌ ماه) در مراسم تقدیر و معارفه رؤسای جهاد دانشگاهی واحد استان، گفت: در مجموعه جهاد دانشگاهی کار تیمی بهتر و مثمرثمرتر از کار فردی و انحصاری است.

وی اظهار کرد: یکی از شاخصه‌هایی که در انتخاب مدیران جهاد دانشگاهی همواره مد نظر بوده است، داشتن سعه صدر و صبر است که در مدیر قبلی و جدید جهاد دانشگاهی واحد خراسان جنوبی وجود داشته و دارد.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور، بیان کرد: اگر می‌خواهیم همچنان مسیر موفقیت را طی کرده و نیروی انسانی کارآمدی داشته باشیم نباید فرهنگ جهادی در مجموعه جهاد دانشگاهی کمرنگ شود و از حداکثر توان خود را برای پیشبرد اهداف استفاده کنیم.

هاشمی بهره‌گیری از توان و تجربه اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها را که روحیه جهادی داشته و جهاد دانشگاهی را باور و قبول دارند در تحقق اهداف راهگشا دانست.

وی ادامه داد: مسائل مالی نباید تنها دغدغه رئیس واحد باشد، بلکه زمانی واحد جهاددانشگاهی به رشد و مؤفقیت خواهد رسید که موضوعات و مسائل مالی از صرفه جویی تا کسب درآمد دغدغه تمام اعضای واحد باشد.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور، یادآور شد: در زمینه کمک به واحدهای جهاددانشگاهی انچه مد نظر است، کمک به صورت مدیریت شده، هدفمند و براساس برنامه‌هایی است که واحدها دارند.

عبدالرضا مجدالدین، رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کشور نیز در این مراسم گفت: بیرجند به لحاظ قدمت و سابقه در حوزه علم و داشتن بزرگان علمی در یک قرن اخیر جزو پیشگامان بوده است.

وی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن کمک‌دهی به واحدهای جهاد دانشگاهی در طرح‌ها گفت: در برنامه سه ساله برنامه‌ای برای توسعه فضاهای فیزیکی در مجموعه جهاددانشگاهی در نظر گرفته شده است و در این زمینه پروژه‌هایی نیز استقرار یافته است که در صورت ورود جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به این پروژه‌ها از حمایت سازمان مرکزی برخوردار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code