باشگاه پژوهشگران جوان واحد علوم و تحقیقات به عنوان باشگاه برتر انتخاب شد

۲۰ بهمن
0

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برای ششمین سال متوالی در شانزدهمین اجلاس رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان برترین باشگاه علمی کشور معرفی شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، در شانزدهمین اجلاس رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان که در ساری برگزار شد، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان باشگاه برتر معرفی شد و از سوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان کشور مورد تقدیر قرار گرفت.

دکتر امیر خسروجردی، رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات در این باره گفت: این باشگاه که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده است، تا کنون حدود دوهزار نفر عضو ثبت شده دارد. همچنین در سال ۱۳۹۴ نیز با داشتن ۳۰۰ عضو معمولی و ۳۰ عضو استعدادهای درخشان یکی از برترین باشگاه‌های کشور بوده است.

وی افزود: برگزاری ۶۰ کارگاه پژوهشی شامل مقاله‌نویسی، روش تحقیق، تدوین مقالات ISI و پروپوزال‌های علمی، نحوه جستجوی مقالات در اینترنت، داوری مقالات، آموزش نرم‌افزارهای کاربردی، برگزاری ۱۲ سمینار، همایش، سخنرانی و هم‌اندیشی مانند همایش موفقیت، همایش برترین‌های طبیعت ایران، سمینار معرفی دانشگاه ملبورن استرالیا، نمایشگاه عکس، اولین و دومین هم‌اندیشی اعضای استعدادهای درخشان سراسر کشور در سال‌های ۹۲ و ۹۴ و غیره از جمله فعالیت‌های باشگاه به منظور پرورش و آموزش به اعضاء بوده است.

دکتر خسروجردی با بیان اینکه خروجی تولیدات و مقالات علمی و روند رو به رشد آنها در هرسال تأثیر بسزایی در انتخاب باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات به عنوان باشگاه برتر داشته است، تصریح کرد: از سال ۱۳۹۱ تا کنون بیش از ۸۰۰ عنوان مقاله از سوی اعضای این باشگاه ارائه شده است که ۵۰۵ مقاله در قالب ISI، تعداد ۱۶۱ مقاله ISC و علمی و پژوهشی و ۱۴۵ مقاله همایشی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌های هم‌اندیشی ملی و منطقه‌ای، سمینارها و سخنرانی‌ها، واگذاری مسؤولیت کمیته جذب استعدادهای درخشان و نخبگی استان تهران، طرح‌های پژوهشی، تحت پوشش قرار دادن انجمن‌های علمی واحد از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات است.

رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات افزود: این باشگاه هم اکنون به مهمترین مرکز و مرجع کشف و معرفی جوانان نخبه تبدیل شده است، به نحوی که همواره برای انتخاب دانشجویان و فرهیختگان برای هرگونه تشویق و جایزه از این باشگاه استعلام می‌شود.

وی حمایت مسؤولان واحد علوم و تحقیقات بویژه معاونت پژوهش و فناوری را از رموز موفقیت این باشگاه دانست و تصریح کرد: زیربنایی کردن فعالیت‌های باشگاه با جذب اعضای نخبه و ارائه تسهیلات گسترده و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای تقویت فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان از جمله اهدافی است که همواره در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات به آن توجه شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code