تحقق اقتصاد مقاومتی و جهاد علمی ضامن استمرار انقلاب اسلامی

۲۱ بهمن
0

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرا رسیدن بیست و دوم بهمن، تلاش در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و جهاد علمی را ضامن استمرار انقلاب اسلامی عنوان کرده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است: «بیست و دوم بهمن ماه باید الگو باشد برای نسل حاضر و نسل‌های آینده؛ حضرت امام خمینی (ره)

بار دیگر اوراق تقویم ورق خورد و ملت ایران در بیست و دوم بهمنی دیگر تجدید حیات مادی و معنوی خود را جشن ‌می‌گیرد.

پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ نه تنها سرفصلی در حیات ملت ایران گشود، بلکه تاریخ جهان را وارد یک دوره جدید و تازه کرد؛ به گونه‌ای که می‌توان تاریخ معاصر جهان را به دوران پیش از انقلاب اسلامی و دوران پس از آن تقسیم‌بندی کرد.

انقلاب اسلامی در عصری که معنویت و دینداری در مقابل هجمه مکاتب ماده‌گرا در اوج ناتوانی و در موضع ضعف بود، ناگهان حیاتی تازه و خونی جدید در کالبد تفکر دینی دمید و از آن پس تا به امروز جهان شاهد بوده که دینداری و خداخواهی روز به روز در میان ملت‌ها تقویت شده است.

آنچه که ملت ایران در بیست و دوم بهمن به دنبال آن بود و برای رسیدن به آن و حفظ این دستاورد، بهای سنگینی پرداخت کرده و می‌کند، نظامی است که می‌توان آن را “مردم‌سالاری دینی” نامید که در قالب جمهوری اسلامی رخ نموده است.

این نظام بر پایه ایمان و اعتقاد راسخ ملت ایران به اسلام و مکتب اهل بیت (ع) استوار شده و تا این اعتقاد در اعماق وجود ملت ایران باشد، جمهوری اسلامی نیز پابرجا خواهد بود.

به همین دلیل است که دشمن اهتمام اصلی خود را بر تضعیف دینداری و تفکر دینی در جامعه ایران نهاده و می‌کوشد تا از این طریق_ که می‌توان آن را “جنگ نرم” خواند_ ایمان دینی و اعتقادات پاک ملت ما را دچار تزلزل کند.

اما ملت بزرگ و سرافراز ایران اسلامی با نگاه به راه و خط امام بزرگوار خود (ره) و فرزندان در خاک و خون غلطیده‌اش و تحت زعامت و هدایت رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) استوار و مستحکم به راه خود ادامه می‌دهد.

در دهه چهارم انقلاب اسلامی که دشمن با سوء استفاده از برخی ضعف‌های اقتصادی می‌کوشد به انقلاب اسلامی ضربه وارد کند، بدون شک تلاش در مسیر استحکام بخشی به ساختار اقتصادی کشور از طریق نسخه شفابخش “اقتصاد مقاومتی” جهاد مقدس در مسیر حفظ دستاوردهای انقلاب است.

در گام بعد جهاد علمی در مسیر قطع وابستگی‌های علمی و تلاش به منظور تحقق مرجعیت علمی کشور_ که تا کنون به فضل الهی با توفیقات زیادی قرین بوده است_ را می‌توان یکی دیگر از مصادیق کوشش برای نگهبانی از میراث خون شهیدان دانست.

این جهاد علمی که با خون دانشمندان شهید ملت حماسه‌آفرین ایران رنگین شده، دستاوردهای بزرگی داشته که این دستاوردها خشم و کینه دشمن و امید و عزت دوستان را موجب شده است.

پیشرفت‌های علمی فرزندان دانشمند ایران عزیز که در لبیک به فرمان رهبر فرزانه خود (مدظله العالی) همه کاستی‌ها و تحریم‌ها را عقب راندند و با توکل به خداوند متعال حصارها و ممنوعیت‌های تنیده شده به دور فناوری‌های پیشرفته را در هم شکستند، برگ زرین و افتخار بزرگ دیگری برای ملت ایران رقم زده است.

به دیگر سخن می‌توان با قاطعیت گفت جهاد در مسیر امتداد راه شهیدان بزرگوار انقلاب اسلامی، امروز هم در جبهه‌های دیگر در جریان است و ملت بزرگ و غیور ایران با تحمل همه سختی‌ها و دشمنی‌ها نشان داده که هنوز از مقاومت خسته نشده و بر عهد الهی خود با امام راحل (ره) و فرزندان شهیدش استوار است.

دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن گرامیداشت سی‌و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با یاد و خاطره امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر نظام جمهوری اسلامی و همه شهیدان نهضت جهانی اسلام، ملت بزرگ و سرافراز ایران را به شرکت در راهپیمایی یوم الله بیست و دو بهمن فرا می‌خواند».

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code