دانشمندان، نخبگان و دانشگاهیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور موثر داشته باشند

۲۱ بهمن
0

بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بیانیه‌ای از جمع دانشمندان، نخبگان، سرآمدان، فناوران و دانشگاهیان دعوت کرده‌اند تا با حضور در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن دوشادوش مردم این حرکت مقتدرانه را شکوهمندتر از پیش کنند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، در این بیانیه آمده است: «انقلاب اسلامی ما، تظاهر و انجام یک خواست عمومی بود: استقلال، آزادی، برادری و برابری. ملت بزرگوار ایران، همواره نوساز، خلاق، تمدن‌ساز و عزت‌مند بوده است؛ اگرچه تاریخ، تلخی و شیرینی را هم برایش به ارمغان آورده است. با این حال انقلاب اسلامی ۱۳۵۷، با رهبری امام خمینی(ره) نقطه وصل هویت گمشده و عزتمند ملتی بود که ارزش‌های خود را در اسلام ناب محمدی کامل می‌دید.

۲۲ بهمن، مطلع‌الفجر حیات طیبه و عزتمند برای امت و موجب استقلال واقعی برای کشور و نیز رشد و شکوفایی استعدادهای خدادادی مردم همیشه ایستاده‌ ایران اسلامی است. کسب عزت جز با اراده انسان‌ مومن و عنایت خداوند محقق نمی‌شود و عزم عزت، خود عزت است.

یکی از اهداف اصلی انقلاب همانا افزایش عزت و اقتدار است که این امر میسر نمی‌شود، مگر با پیشرفت در علم و دانش و فناوری.

اجرایی شدن قانون مدرن اقتصاد دانش‌بنیان در آغازین سال‌های چهارمین دهه انقلاب، نشان از به ثمر نشستن آن حرکت بزرگ دارد و این روزها که سیاهی سایه تحریم‌های ظالمانه در اثر مقاومت جانانه ملت از این مرز پرگهر در حال عبور است، درخشندگی حضور یک یک اصحاب جمع مقاوم ایران زمین، جهانی را روشن خواهد کرد.

این روزها، روزهای مسؤولیت است. دانشمندان، نخبگان، فناوران، دانشگاهیان و سرآمدان کشور، بار مسؤولیت‌شان البته گران‌تر است. بنا بر فرموده پیر جماران: “علم تنها اثر ندارد؛ بلکه گاهی مضر است. عمل بدون علم بی‏‌نتیجه است. علم و عمل دو بالی است که انسان را به مقام انسانیت می‏‌رساند. علم به همه شئون و عمل عمل نفسانی، عمل جسمانی، عمل عقلانی انسان را به مراتب انسانیت می‏‌رساند.(صحیفه امام(ره)، جلد ۸، ۳/۴/۱۳۵۸)” پس اکنون، زمان عمل جسمانی و عقلانی است؛ همسویی و اعلام همدلی با مردم، نتیجه حضور در راه «انقلاب» تا رسیدن به «آزادی» و «استقلال» است. این حضور، کامل کننده مجاهدت‌ها در آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های درس و کارگاه‌ها و کتابخانه‌هاست.

همان‌گونه که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی روز ۲۲ بهمن و راهپیمایی ۲۲ بهمن را «مظهر اقتدار ملی» و «مظهر ملت ایران» اعلام فرموده‌اند، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمع دانشمندان، نخبگان، سرآمدان، فناوران و دانشگاهیان دعوت می‌کند، دوشادوش مردم با حضور ارزشمندشان، این حرکت مقتدرانه را در سال همدلی و همزبانی مردم بزرگوار ایران و دولت تدبیر و امید، شکوهمندتر از پیش سازند».

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code