اجرای طرح پژوهشی ساخت سلول‌های خورشیدی دما پایین در دانشگاه یزد

۲۵ بهمن
0

مدیر امور پژوهشی دانشگاه یزد با اشاره به ‌انعقاد تفاهم‌نامه این دانشگاه با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اعلام کرد: در این زمینه دومین پژوهشگر پسا دکترا در این دانشگاه جذب شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه یزد، دکتر “عبدالحمید انصاری” افزود: در این راستا طرح تحقیقاتی دکتر “عباس بهجت” استاد دانشکده فیزیک دانشگاه یزد با عنوان “ساخت سلول‌های خورشیدی دما پایین و انعطاف‌پذیر با استفاده از مواد آلی و لایه کاذب پروسکایت” مورد تصویب صندوق حمایت از پژوهشگران کشور قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در این طرح، دکتر “نعیمه ترابی میزایی” دانش‌آموخته دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگر پسادکترا زیر نظر دکتر “بهجت” تحقیقات خود را انجام خواهند داد.

انصاری در ادامه با اشاره به شرایط جذب پژوهشگر پسادکترا، افزود: استاد پذیرنده پژوهشگر پسادکترا باید حداقل در سه سال گذشته پنج مقاله آی‌اس‌آی داشته باشد که البته برای رشته‌های علوم انسانی و هنر مقالات آی.اس‌.سی نیز قابل قبول است.

وی افزود: بر اساس شرایط آیین‌نامه، پژوهشگر پسادکترا نیز باید دارای حداقل سه مقاله آی.‌اس.‌آی با ضریب تاثیر بالای یک باشد که برای رشته‌های علوم انسانی و هنر مقالات آی.‌اس.‌سی نیز قابل قبول است.

انصاری با اشاره به این که بر اساس آیین‌نامه نباید حداکثر سه سال از تاریخ دانش‌آموختگی پژوهشگر گذشته باشد، تصریح کرد: توانایی پژوهشگر به اشتغال تمام وقت به فعالیت پژوهشی در دوره اجرای طرح از الزامات دیگر متقاضیان پژوهشگر پسادکتراست.

وی زمان اجرای طرح پژوهشگر پسا دکترا را یک ساله بیان کرد و گفت: تمدید آن با شرایط و ضوابط خاص تا یک سال دیگر نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه افزود: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده، ۷۰ درصد حقوق پژوهشگر و هزینه‌های طرح تحقیقاتی توسط صندوق و مابقی از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود.

وی تعداد عضو هیئت علمی با مرتبه استادی دانشگاه یزد را ۱۹ نفر اعلام و تصریح کرد: این اعضا در صورت دارا بودن سایر شرایط آیین‌نامه می‌توانند از امکانات جذب پژوهشگر پسادکترا استفاده کنند.

انصاری خاطرنشان کرد: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در فراخوانی از اعضای هیئت علمی دانشگاه جهت جذب پژوهشگر پسادکترا دعوت کرده که درخواست‌های رسیده به اطلاع متقاضیان سراسر کشور اعلام و اقدام به جذب پژوهشگران واجد شرایط خواهد کرد.

یادآور می‌شود دانشگاه یزد اخیراً با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده است که براساس آن اعضای هیئت علمی با مرتبه علمی استادی می‌توانند نسبت به جذب پژوهشگر پسادکترا اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code