شاخص‌های برنامه ملی اقتصاد دانش‌بنیان مورد بررسی قرار گرفت

۲۶ بهمن
0

در هفتمین جلسه کارگروه برنامه ملی اقتصاد دانش‌بنیان با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و اعضای کارگروه، ‌شاخص‌های پیشنهادی این برنامه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، در این جلسه محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت ضمن بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص ارائه پیشنهادات و تبادل نظر با دیگر اعضای کارگروه بر ضرورت تمرکز هر چه بیشتر دراین باره تاکید کرد.

بر اساس اعلام صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا)، ١١ شاخص و چهار طرح در برنامه اقتصاد ملی دانش‌بنیان به تصویب رسید که هریک از وزارتخانه‌ها و دستگاههای مرتبط در کارگروه باید بر روی ارائه شاخص‌های دانش‌بنیان کار کنند.

چهار طرح برنامه ملی اقتصاد دانش‌بنیان شامل اصلاح رژیم نهادی و اقتصادی،‌ توسعه سرمایه انسانی و دانش،‌ ساماندهی نظام نوآوری و توسعه زیرساختها و توانمندی‌های داخلی در فناوری اطلاعات و ارتباطات است که در این جلسه، شاخص‌های پیشنهادی آن مطرح شد.

بر اساس این گزارش، برنامه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان یکی از برنامه‌هایی است که در سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفت و این کارگروه به همین منظور تشکیل شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code