عرضه ۳۰ فناوری در آستانه فروش در اجلاس اقتصاد زیستی

۲۷ بهمن
0

در اولین اجلاس ملی اقتصاد زیستی و زیست بازار ایران که صبح امروز به مدت دو روز در پژوهشگاه مهندسی ژنتیک آغاز شد در کنار عرضه آخرین دستاوردهای شرکتهای زیست فناوری کشور، حدود ۳۰ طرح دانشجویی و ۱۵۰ طرح دانش‌آموزی در این حوزه نیز ارائه شد.

به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا، دکتر امید تداعی‌منش، دبیر اجرایی نخستین اجلاس ملی اقتصاد زیستی و زیست بازار ایران در حاشیه مراسم افتتاحیه این اجلاس در جمع خبرنگاران با اشاره به تدوین سند اقتصاد زیستی در کشور گفت: این سند که با مشارکت وزارتخانه‌های علوم و اقتصاد و معاونت علمی تهیه می‌شود یک تفاهم‌نامه در حوزه اقتصاد زیستی است.

وی با بیان این که این سند مراحل نهایی را طی می‌کند ابراز امیدواری کرد که این سند بتواند جهش‌هایی در حوزه‌ی اقتصاد زیستی ایجاد کند.

تداعی‌منش، مطرح کردن اقتصاد زیستی را از اهداف این اجلاس ملی ذکر کرد و گفت: در دنیا از سال ۲۰۰۰ وارد حوزه اقتصاد زیستی شده‌اند و این در حالی است که ما تا کنون توانسته‌ایم گام‌های اولیه را در این حوزه با برگزاری این اجلاس برداریم.

در این اجلاس در کنار صاحبان ایده، صاحبان صنایع نیز حضور دارند تا عرصه‌ها را برای خریداری فناوری‌ها ایجاد کنند. از این رو در نشست‌های این اجلاس فناوری‌های زیستی معرفی خواهد شد.

وی برگزاری مدرسه زیستی را ازدیگر بخش‌های این اجلاس عنوان و خاطرنشان کرد: این بخش با هدف ایجاد فضا برای عرضه فناوری‌های دانش‌آموزی در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرایی نخستین اجلاس ملی اقتصاد زیستی با اشاره به حمایت یک بانک خصوصی از سه طرح دانش‌آموزی برگزیده اضافه کرد: علاوه بر آن در این اجلاس اتاق VIP برای مذاکره میان صاحبان فناوری و صاحبان سرمایه پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به طرح‌های عرضه شده در این دوره از اجلاس گفت: در این اجلاس ۲۰ تا ۳۰ طرح دانشجویی، ۱۵۰ طرح دانش‌آموزی و ۳۰ طرح نزدیک به فروش عرضه شده است.

تداعی‌منش برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای زیستی را از دیگر بخش‌های این اجلاس ذکر کرد و گفت: در این نمایشگاه ۱۵ شرکت آخرین دستاوردهای خود را عرضه کرده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code