ششمین کارگاه سه روزه عکاسی جهان در شب برگزار شد

۲۹ بهمن
0

دبیر کارگاه و نمایشگاه‌های TWAN در ایران گفت: با وجود آلودگی‌های نوری در شهرها، کودکان از دیدن زیبایی‌های آسمان محروم شده‌اند.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا منطقه زنجان، اسدالله قمری‌نژاد شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاحیه ششمین کارگاه سه روزه عکاسی جهان در شب (TWAN) که به میزبانی کارخانه کبریت سابق زنجان برگزار شد، گفت: نجوم آماتوری و حرفه‌ای و نیز عکاسی در شب، جزو معدود بخش‌هایی است که زمینه‌های علمی و هنری را در برمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه ششمین کارگاه آموزشی این انجمن، دو سال پس از برگزاری پنجمین دوره آن برگزار شده است، افزود: پنج دوره قبلی به صورت سالانه و هر سال در فصل زمستان برگزار شد و دلیل این امر آن بود تا عکاسان مناظر شب، به مرحله‌ای از توانمندی دست یابند که بتوانند با دیگر عکاسان مناظر شب در خارج از ایران رقابت کنند.

این مسؤول تصریح کرد: از دیگر عوامل تأخیر دو ساله بین این دو کارگاه، پیشرفت و ارتقای تکنیک‌های عکاسان نسبت به سال‌های گذشته است.

دبیر کارگاه و نمایشگاه‌های TWAN در ایران در رابطه با این انجمن، اظهار کرد: TWAN یکی از بهترین پروژه‌های سال نجوم معرفی شده است که توانسته حامیان برجسته‌ای همچون یونسکو را جذب کرده و این انجمن در ایران پس از پنج سال به مرحله‌ای رسیده است که می‌تواند آثاری را در سطوح جهانی ارائه کند.

وی در رابطه با برنامه‌های این انجمن، گفت: طبق برنامه سال آینده کارگاه آموزشی تشکیل نخواهد شد، ولی برنامه‌ای ویژه برای برگزاری نمایشگاه عکس‌های منجمان طرح‌ریزی شده است. همچنین در گفت‌و‌گوهایی که با سازمان یونسکو صورت گرفته، قرار بر این است که کتابی را با آثار ارائه شده در این شش دوره به چاپ برسانیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code