تجلیل از رهبران کارآفرین اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه تهران

۰۲ اسفند
0

در سومین کنفرانس بین‌المللی کارآفرینی و سومین جشنواره رهبران کارآفرین مسلمان از رهبران کارآفرین اقتصادی و اجتماعی کشور تجلیل شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر محمدرضا زالی، رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در این کنفرانس بین‌المللی که با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی و فعالان عرصه کار‌آفرینی در تالار علامه‌امینی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی درباره برگزاری این کنفرانس، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت کارآفرینی گفت: در حال حاضر ایران بیش از هر زمان دیگری به کارآفرینی نیاز دارد. اشتیاق کارآفرینانه، پایه اصلی کارآفرینی است و احساس مثبت و پایداری کارآفرین را به سوی نوآوری و ایجاد و توسعه کسب و کار نوین سوق می‌دهد.

رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با اشاره به ارزش رهبران کارآفرین گفت: اهمیت و ارزش رهبران کارآفرین هنگامی بیشتر مشخص می‌شود که بدانیم در جامعه‌ای مانند ایران که محیط کسب و کار چندان مطلوب نیست، این رهبران نه‌تنها در اشتغال‌ بیش از هزار نفر نقش داشته‌اند، بلکه موفق به صادرات هم شده‌اند.

دکتر زالی با طرح این سوال که چرا تنها برخی از کارآفرینان موفق قادر به هدایت کسب و کار و سکان‌داری صنایع خود در جامعه هستند، افزود: این کارآفرینان را اصطلاحاً رهبر کارآفرین می‌نامیم و این رهبران تاثیر مثبت اقتصادی و اجتماعی زیادی در تولید ناخالص داخلی کشور دارند.

رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه رهبران کارآفرین عاشق کسب و کار، تولید و خدمت به جامعه هستند، گفت: تجلیل از رهبران کارآفرین، تجلیل از کارآفرینی و تلاش برای پرورش نسل بعدی رهبران کارآفرین در کشور است و امیدوارم دانشجویان کسب و کار کارآفرین با الگوبرداری از این رهبران ادامه‌دهنده روش، منش و بینش آنها در زندگی و کسب و کارشان باشند.

در ادامه این مراسم، پدرام سلطانی، نایب‌رییس اول اتاق بازرگانی، گزارشی درباره سومین کنفرانس بین‌المللی کارآفرینی ارائه داد.

همچنین در این مراسم از رهبران کارآفرین اقتصادی و اجتماعی تجلیل شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code