فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی ایران و برزیل

۰۴ اسفند
0

توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولوی برزیل فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی در قالب Sprint منتشر شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، هدف از انتشار این فراخوان، شناسایی پتانسیل‌های موجود برای همکاری‌های بین‌المللی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی بین پژوهشگران برزیلی در ایالت سائوپائولو و محققان ایرانی است.

در این چارچوب تبادل پژوهشگران برجسته بین دو کشور ایران و برزیل (ایالت سائوپائولو) به منظور گسترش همکاری‌ها و هدف‌گذاری برای توسعه پروژه‌های تحقیقاتی مشترک مد نظر است.

علاقه‌مندان به مشارکت در این فراخوان، فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی (Call for Proposal) را که در سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی منتشر شده، مطالعه کرده و مطمئن شوند که واجد شرایط مشارکت در این فراخوان هستند.

همچنین پیشنهاد طرح پژوهشی باید به صورت یک طرح مشترک بین پژوهشگران ایرانی (عضو هیات علمی دانشگاه‌ها یا مدیر یک شرکت دانش‌بنیان داخلی که ترجیحا Principal Investigator ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی هستند) و پژوهشگران برزیلی (از ایالت سائوپائولو Principal Investigator در FAPESP باشند) در چارچوب‌های معرفی شده در فراخوان ارائه شود.

پیشنهاد طرح پژوهشی مشترک باید ابتدا توسط طرفین ایرانی و برزیلی تنظیم شده و مورد توافق قرار گیرد. سپس طرف ایرانی فرم‌های مربوط به پیشنهاد طرح پژوهشی را در سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی (CSTC) و طرف برزیلی فرم‌های نظیر را در سایت FAPESP بارگذاری کند.

بر اساس اعلام ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، روند داوری پیشنهاد طرح پژوهشی در این فراخوان به طور مستقل در CSTC و FAPESP انجام خواهد شد و پذیرش نهایی منوط به پذیرش طرح از سوی هر دو طرف است. پذیرش طرح از دوم بهمن ۱۳۹۴شروع شده و در تاریخ ۱۴ فروردین ۹۵ خاتمه خواهد یافت. در چارچوب این فراخوان (Sprint 2016) حداکثر پنج طرح مورد حمایت مالی قرار خواهد گرفت.

اولویت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در چارچوب Sprint 2016 حمایت از تیم‌هایی است که سابقه همکاری پژوهشی با ستاد را داشته و یا در مجموعه گروه‌های پیشرو ستاد قرار دارند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی با پست الکترونیکی Iran.Brazil.Desk@cogc.ir، میز همکاری ایران و برزیل مکاتبه کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code