شیراندامی به مهران مدیری چه می‌خواهد بگوید؟

۱۰ اسفند
0

ولی الله شیراندامی در عیادت مدیر کل هنرهای نمایشی علاوه بر تشریح جزییات مراحل درمان خود،‌درباره‌ی کتاب “روش تحلیل کارگردانی” صحبت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایش به دیدار و عیادت ولی‌الله شیر اندامی رفته و جویای احوال این هنرمند شد.

افروز شیر اندامی همسر ولی الله شیر اندامی نیز وضعیت بیماری و مراحل پیگیری و بستری شدن این هنرمند را توضیح داد.

شیر اندامی در این دیدار دقت‌نظر برخی از بیمارستان‌ها را در مواجه با بیماران خوب و مناسب دانست و شرایط برخی از مراکز پزشکی را نیز بحرانی دانست.

این هنرمند از گروه پزشکی معالج خود بسیار تقدیر کرد و در بخشی از صحبت‌های خود گفت: اگر مهران مدیری را ببینم حتما در خصوص بیماری خود و نحوه پذیرش در بیمارستانها با او گفتگو خواهم کرد.

در ادامه این دیدار مهندس شفیعی در خصوص نشر کتاب “روش تحلیل کارگردانی” که توسط استاد شیر اندامی نگارش و جمع آوری شده با خانواده شیر اندامی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

شیراندامی نیز کتاب “روش تحلیل کارگردانی” نمایش‌نامه «مرگ پیشه ور» را حاصل یک عمر تحقیق و پژوهش خود دانست که چندین بار بازنویسی شده است،او افزود: این کتاب مورد بررسی استاد سمندریان نیز قرار گرفته و از نظر من یک منبع آکادمیک و آموزشی دارد.

او از آنالیز کامل نمایش‌نامه و شخصیت‌ها در این کتاب نام برد.

وی در ادامه به بخشی از خاطرات اجراهای خود در سال ۱۳۴۹ در دانشکده هنرهای زیبا ، انجمن ایران و امریکا، دانشگاه تهران و ایرانشهر اشاره کرد و از همکاری مرتضی ممیز، هادی مرزبان و..نام برد.

این کتاب قرار است با حمایت معاونت توسعه و مدیربت منابع نیروی انسانی وزارت فرهنگ و موسسه هنرمندان پیشکسوت و همکاری انتشارات “نمایش” چاپ شود.

شیر اندامی متولد ۱۳۱۰ در شهر مرو است، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی تئاتر در دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا به پایان رسانده و مدرک در جه یک کارگردانی (معادل دکترا) از وزارت فرهنگ را دریافت کرده است.

این هنرمند تاکنون ۴ مرحله در خارج از کشور جراحی قلب انجام داده و در سال جدید نیز بارها به علت بیماری دیابت در بیمارستانهای «شفا یحیاییان» و «مدائن» بستری شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code