تهدید رئیس فهرست عربی کنست به استعفا از سمت خود

۱۱ اسفند
0

رئیس فهرست عربی در کنست رژیم صهیونیستی تهدید کرد در صورتی که نمایندگان عرب از پارلمان کنار گذاشته شوند استعفا می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، ایمن عوده، رئیس فهرست عربی در کنست رژیم صهیونیستی به دنبال آنکه کمیته قانون اساسی و دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی پیش‌نویس تعلیق عضویت نمایندگان عرب کنست به اتهام “تحریک علیه اسرائیل” را تصویب کرد، اعلام کرد در صورتی که این نمایندگان از کنست کنار گذاشته شوند، استعفای خود را ارائه خواهد کرد.

عوده در جلسه پارلمان رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در این پارلمان پرچم اسرائیل را می‌بینیم که نماینده من نیست و تصاویر و نمادهایی می‌بینیم که با من ارتباطی ندارند با این وجود خواستم برای ساخت آینده‌ای بهتر و تحقق دموکراسی واقعی که تضمین کننده حقوق ما باشد اینجا باشم.

وی افزود: پس از آنکه فعالیت جنبش اسلامی به ریاست “رائد صلاح” از سوی دستگاه امنیتی اسرائیل ممنوع شد، می‌بینیم که برخی تلاش می‌کنند برخی نمایندگان را از پارلمان بیرون کند. به آنها می‌گویم در صورتی که این نمایندگان (جمال زمالقه، حنین الزعبی باسل غطاس که به دنبال دیدار با خانواده‌های شهدای فلسطینی متهم شدند) حضور در پارلمان محروم شوند ارائه استعفا را به عنوان اعتراض به این قوانین نژاد پرستانه و تحریک آمیز بررسی خواهم کرد.

رئیس لیست مشترک عرب پارلمان رژیم صهیونیستی ادامه داد: در این پارلمان افرادی حضور دارند که دستانشان به خون آغشته است افرادی که به کشتن اعراب افتخار می‌کنند آیا وجود این افراد براساس منطقه شما قانونی است و وجود ما افراطی و غیرقانونی است؟

از سوی دیگر، رادیوی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم از تصویب این پیش نویس در کنست استقبال کرد.

در این پیش نویس فعالیت اعضای کنست که اقدام به “تحریک” یا “نژاد پرستی” می‌کنند و یا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند به حالت تعلیق در می‌آید.

نتانیاهو افزود: قصد دارم پیش نویس مذکور را به شکل کامل در سریعترین زمان ممکن ارائه کنم.

کمیته “اخلاق حرفه‌ای” پارلمان رژیم صهیونیستی در نهم فوریه گذشته، تعلیق فعالیت “باسل غطاس” و “حنین زهبی” دو نماینده عرب کنست از جلسات پارلمان به مدت چهار ماه و “جمال زحالقه” به مدت دو ماه را به اتهام دیدار با خانواده شهدای فلسطینی را خواستار شد.

کمیته قانون اساسی و دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی با موافقت هفت عضو از مجموع ۱۲ عضو این پیش نویس را تصویب کرد این در حالی است که مخالفان رای گیری را تحریم کرده بودند، قرار است این طرح برای بررسی و تصویب نهایی به کنست ارائه شود اما هنوز زمان آن مشخص نشده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code