تقدیر جامعه روحانیت مبارز از حضور گسترده مردم در انتخابات

۱۲ اسفند
0

جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای از حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

انتخابات، عالی‌ترین نماد حضور مردم در سپهر سیاسی و اجتماعی و مهمترین عامل تحقق حاکمیت مردم است. این پدیده، در نظام دینیِ مردم سالار، عرصه حاکمیت مردم بر مقدرات خویش و زمینه ساز برخورداری از حکومتی پاسخگوست. مشارکت‌ انتخاباتی، از یک سو، جلوه احساس مسئولیت مردم و از سوی دیگر معرّف پذیرش افکار عمومی از سوی حاکمان است.

اینک پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، جهان دریافته است که مشارکت سیاسی در ایران، محدود به انتخابات نیست و مردم ما در جنگ تحمیلی هشت ساله و دیگر صحنه ها نشان دادند که در راه پاسداری از انقلابشان، تا پای جان ایستاده اند.

در ذهن و زبان مردم دینمدار و عزتمند ما کارکرد مشارکت سیاسی، از مرزهای داخلی نیز فراتر می رود و به عاملی قاطع برای خنثی‌سازی توطئه‌ و تهدید دشمنان، افزایش اقتدار و امنیت ملی و ظهور پیامدهای مثبت منطقه‌ای و بین‌المللی بدل می شود. آری، مردمی که رأی دادن را چیزی فراتر از انتقال قدرت سیاسی از گروهی به گروه دیگر می‌دانند و آن را نوعی ادای تکلیف و عمل به واجب شرعی به شمار می آورند، به انتخابات آبرو می بخشند و به آن معنا می دهند.

انتخابات هفتم اسفند، میدان برترین توفیقات برای نظام و موجب تقویت جایگاه آن در عرصه داخلی و خارجی بود. در این مشارکت کم نظیر و تحسین برانگیز، دعوت مقام معظّم رهبری، اجابتی درخور یافت و ما را در عرصه ملّی و بین المللی، چندین گام به پیش برد. باید به این مردم دست مریزاد گفت. آفرین بر دینمداری، ولایت خواهی، موقعیت شناسی و ایران دوستی مردمی که صحنه دلپذیر پاسداری از دین و کشور هیچ گاه از وجود شریفشان خالی نبوده است. آفرین بر شور و شعور جوانان دلپاک و رأی اوّلی ها که در این میدان خوش درخشیدند. آفرین بر آگاهی زنان و مردان غیرتمند و باوفای تهرانی که نشان دادند پایتخت ایران اسلامی، مانند همیشه، دینمدار و وفادار به نظام می باشد و با حضور پر تعداد خود بر شکوه آن افزودند.

لطف و عنایت خداوند سبحان و مشارکت مؤمنانه مردم در یوم الله هفتم اسفند، پیام همبستگی و همگرایی در داخل و شوکت و عزت ایران عزیر را در خارج به همراه داشت. این حضور، نماد تحقق شعار همدلی و همزبانی میان دولت و ملت از سوی مقام معظّم رهبری است. پاسخ این صمیمیت، خدمت صادقانه و خالصانه دولت به مردم و بسیج همه امکانات برای پاسداری از این ظرفیت به وجود آمده است.

بی شک تشکیل مجلس مستقل، دشمن شناس-ساده زیست و مردمی، سهم بزرگی در پیشرفت کشور خواهد داشت.

جامعه روحانیت مبارز، ضمن قدردانی از رهبر معظّم انقلاب، مردم غیور و شریف ایران و همه برگزارکنندگان، ناظران و مجریان انتخابات و جامعه رسانه‌ای، امیدوار است این شور و شعورهای انقلابی و دینی، زمینه ساز حیات طیبه قرآنی برای مردان و زنان مؤمن ما باشد و راه پیروزی و کامیابی ایران اسلامی را، بیش از پیش، پرفروغ کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code