ضرورت تقویت امنیت خدمات سایبری در ادارات دولتی سیستان و بلوچستان

۱۴ اسفند
0

معاون آمار و انفورماتیک دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: تقویت زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای امنیت خدمات سایبری در ادارات دولتی سیستان و بلوچستان امری اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، «محمدرضا طاهری» در همایش تهدیدات سایبری در سالن خاتم استانداری سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: اگر زیرساخت‌های امنیتی خدمات سایبری به‌درستی طراحی شود و فرد بهره‌بردار از سیستم در ادارات دولتی رضایت‌مندی لازم را داشته باشد بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

معاون آمار و انفورماتیک دادگستری سیستان و بلوچستان با تأکید بر ضرورت استفاده از نیروی انسانی متخصص و ماهر در این زمینه نیز افزود: در بخش‌های انفورماتیک و فضای سایبری از افراد خبره و متخصص به امور استفاده شود.

این مسئول با بیان این‌که امروز جنگ سایبری در دنیا مطرح است، ادامه داد‌: دشمن در جنگ سایبری همانند جنگ نظامی هزینه زیادی متحمل نمی‌شود اما به اهداف بلند خود می‌رسد که ما نیز باید برای مقابله با جنگ سایبری دشمن آماده باشیم و با ایجاد زیرساخت‌های لازم در ادارات و شرکت‌ها از نفوذ هکرها جلوگیری کنیم.

وی گفت: باید در هر اداره و سازمانی فضای سایبر از امنیت کامل برخوردار باشد و سازمان‌ها و ادارات دولتی اعتبارات در بخش انفورماتیک و فضای سایبری را به‌صورت ویژه بنگرند و با هزینه‌کرد اعتبار در این زمینه از هزینه‌های کلانی که در آینده دامن‌گیر آن‌ها می‌شود جلوگیری کنند.

طاهری با تأکید بر این‌که قانون توجه ویژه‌ای به جرایم رایانه‌ای دارد، تصریح کرد: برخورد با این جرم اقدامی پیش‌گیرانه در راستای امنیت اطلاعات جامعه اطلاعاتی، رقابت عادلانه، سالم تجاری و امنیت ملی و منافع راهبردی دولت است.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان آمار و انفورماتیک را اقدامی بسیار مهم دانست و گفت: برگزاری این‌گونه دوره‌ها می‌تواند اقدامی مطلوب در راستای پیشگیری از وقوع هرگونه هک و یا نفوذ هکر به سیستم‌ها و فضای سایبری باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code