یک پرنده عامل خاموشی راکتور ایندین پوینت نیویورک

۱۴ اسفند
0

بنا بر تحقیقات انجام شده دولت ایالتی نیویورک، علت نقص فنی رخ داده در دسامبر سال گذشته که باعث توقف فعالیت سه روزه نیروگاه هسته‌ای ایندین پوینت شد فرود فضولات یک پرنده بزرگ بر روی تجهیزات الکتریکی این راکتور اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از راشا تریبون در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ فعالیت یکی از راکتورهای نیروگاه هسته‌ای ایندین پوینت واقع در ۵۰ کیلومتری شمال شهر نیویورک به دلیل بروز خطا در کابل انتقال برق به مدت سه روز متوقف شد.

شرکت هسته‌ای انترژی مالک نیروگاه ایندین پوینت پس از انجام تحقیقاتی به مدت چند ماه در مورد علت اصلی بروز نقص فنی این راکتور اعلام کرد: نقص فنی رخ داده به دلیل فرود آمدن حجم زیادی از فضولات یک پرنده بزرگ بر روی سیستم برقی راکتور این نیروگاه بوده است.

این حجم فضولات پرنده پس از قرار گرفتن بر روی کابل حامل جریان برق راکتور باعث بازگشت جریان برق به برج انتقال برق شده است که می‌تواند باعث قطع جریان برق شود. هم اکنون مدیران این نیروگاه هسته‌ای بر روی کابل‌ها و خطوط و برج انتقال برق صفحه‌های محافظتی قرار داده‌اند و نیز در حال انجام تحقیقات تکمیلی هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code