برکناری زارعیان با مشورت ملایی و محجوب بود / اگر میراسماعیلی تغییر رویه بدهد …

۱۶ اسفند
0

سرپرست فدراسیون جودو می‌گوید که برکناری سرمربی تیم ملی جودو پس از بررسی همه جوانب و مشورت با ملایی و محجوب انجام گرفته است.

رشید خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، درباره تصمیم ناگهانی برکناری مجید زارعیان از سرمربیگری تیم ملی جودو تصریح کرد: خیلی هم این تصمیم ناگهانی نبود بلکه آرام آرام به این نتیجه رسیدم که لازم است تغییراتی را در راس تیم ملی جودو با توجه به برهه حساس کنونی و در پیش بودن رقابت‌های المپیک بدهم بنابراین با بررسی همه جوانب این تصمیم اتخاذ شد و ملک‌محمدی و خسروی‌نژاد که از تجربه بسیار خوبی برخوردارند به عنوان مربیان اختصاصی سعید ملایی و جواد محجوب انتخاب شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۱۵ روز در کنار ملایی و محجوب در تورنمنت‌های اروپایی حضور داشتم، با بررسی و مشاهده شرایط و با صحبت‌های مفصلی که با ملایی و محجوب داشتم به این نتیجه رسیدم که لازم است برای کسب موفقیت بیشتر و رسیدن به نتایج ارزشمند در المپیک از ملک‌محمدی که خود در وزن ۸۱- کیلوگرم در آسیا مدال‌آور بوده و همچنین از خسروی‌نژاد جودوکار سابق وزن ۱۰۰- کیلوگرم تیم ملی که در سنوات گذشته به تیم ملی کمک‌های خوبی کرده است به ترتیب به عنوان مربی اختصاصی ملایی و محجوب استفاده کنیم. طبیعی است که با آمدن این دو مربی اختصاصی دیگر نیازی به زارعیان به عنوان سرمربی تیم ملی دو نفره ما برای حضور در المپیک نبود. ملک‌محمدی و خسروی‌نژاد به طور کامل مسئولیت امور فنی دو جودوکار تیم ملی را بر عهده گرفتند و در قبال هر نتیجه‌ای باید پاسخگو باشند.

وی درباره برکناری خسرو دلیر مربی اختصاصی جواد محجوب و انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی کوراش و احتمال اعتراض جواد محجوب به این تصمیم نیز گفت: دلیر در طول مدتی که به عنوان مربی اختصاصی در کنار محجوب بود، تاثیرات بسیار مثبتی بر عملکرد او داشت. از سوی دیگر پیش از اینکه بخواهم در این‌باره تصمیم‌گیری کنم همانطور که اعلام کردم با جواد محجوب به طور مفصل صحبت کردم و او و ملایی در جریان این امر بودند. محجوب احترام بسیار زیادی برای دلیر قائل است و بدون شک به جابه‌جایی او اعتراض نخواهد کرد.

سرپرست فدراسیون جودو افزود: رشته کوراش که ایران در آن جزو قدرت‌های آسیا و جهان محسوب می‌شود، قرار است در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ شرکت داده شود و اهمیت مدال‌آوری این رشته نه تنها برای فدراسیون بلکه برای ورزش ایران بسیار مهم و حیاتی است و کوراش‌کاران ایران می‌توانند با مدال‌آوری خود مجددا ایران را از رده پنجم به چهارمی در آسیا برسانند.

خدابخش درباره اینکه آیا زارعیان در سمت دیگری به کار گرفته خواهد شد یا خیر نیز خاطرنشان کرد: زارعیان زحمات زیادی برای تیم ملی کشید و نتایج او طی مدت اخیر نیز گواه این مطلب است اما از آنجا که قرار است تلفیقی از نفرات تیم‌های ملی جوانان و امید عازم مسابقات قهرمانی آسیا شوند صلاح را بر آن دیدیم که از مربیان همین رده در مسابقات آسیایی استفاده کنیم چرا که اگر تیم ملی در این مسابقات به نتیجه مطلوب نرسد، آن وقت زارعیان می‌گفت با نفرات جوانان و امید کار نکرده و با آنان هماهنگ نبوده و از سوی دیگر نیز ملی‌پوشان ممکن بود همین امر را بهانه کنند و بگویند که با روش کار زارعیان آشنا نبوده‌اند. از آنجا که نگاه ما پشتوانه‌سازی در تیم ملی و کسب موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ است نگاه ویژه‌ای به رده جوانان و امید داریم. فعلا هم با توجه به شرایط حال حاضر، سمتی که بخواهیم از زارعیان در آن استفاده کنیم سراغ نداریم اما در آینده ممکن است هر اتفاقی بیفتد.

سرپرست فدراسیون جودو در پایان درباره ناکامی آرش میراسماعیلی در راهیابی به مجلس شورای اسلامی و اینکه آیا ممکن است موج تغییرات در فدراسیون جودو شامل حال میراسماعیلی به عنوان نایب رئیس این فدراسیون نیز بشود، تصریح کرد: اتفاقا او پس از اینکه در راهیابی به مجلس ناموفق بود، خیلی پرانرژی به فدراسیون بازگشته و مسئولیت‌هایی را نیز بر عهده گرفته است. فعلا در حال حاضر با توجه به شرایطی که او و فدراسیون دارد از حضورش استفاده می‌کنیم مگر آنکه او بخواهد تغییر رویه بدهد که آن وقت ما هم تصمیم دیگری خواهیم گرفت. تا زمانی که او بر اساس اهداف فدراسیون همانند زمان فعلی حرکت کند، بسیار خوب و مفید خواهد بود اما اگر مسیرش از اهداف ما جدا شود ما نیز بر اساس مقتضیات زمانی تصمیم لازم را خواهیم گرفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code