باید در حوزه سرمایه‌گذاری همدان به دنبال تدوین نقشه راه باشیم

۲۰ اسفند
0

‌مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری استان باید به دنبال تدوین نقشه راه باشیم و نیازسنجی کنیم که سرمایه‌گذاری‌ها در چه حوزه‌ای انجام پذیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، “ناصر محمودی” در آخرین جلسه هسته پژوهش اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان، با اشاره به اینکه شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اولویت اصلی هسته پژوهش اداره‌کل است، افزود: سند اهداف راهبردی استان همدان که از سوی وزارت متبوع تدوین و ابلاغ شده، در راستای اولویت افزایش مشارکت در سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری استانی و ملی با هدف گسترش پژوهش‌های اقتصادی و کاربردی استان است.

وی بر اهمیت وظایف هسته پژوهشی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی و واحدهای تابعه وزارت اقتصاد در ارائه پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی و به روز در راستای حل و فصل مشکلات اقتصادی استان تاکید کرد.

محمودی، هدف از تشکیل این قبیل جلسات را به دور از هر نوع عملکرد تکراری و کلیشه‌ای، تلاش در جهت خلق ایده‌های جدید و برنامه‌هایی کاربردی در راستای توسعه استان برشمرد.

وی با اشاره به شرایط جدید کشور پس از تصویب برجام و تغییر شرایط اقتصادی و بین‌المللی کشور، توجه به اهمیت بحث سرمایه‌گذاری در کشور و استان‌ها با درنظر گرفتن پتانسیل‌های جذب سرمایه‌گذاری‌شان را از اولویت کاری هر نهاد اقتصادی و تصمیم‌گیر در هر استان دانست و عنوان کرد: بنابراین در این خصوص مجموعه ۶۶ طرح سرمایه‌گذاری توسط مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با مشورت حوزه‌های تولیدی استان از جمله سازمان جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت استان، بخش خدمات و تولید و شهرداری‌های استان جمع‌آوری شده است.

محمودی در ادامه گفت: اداره‌کل اقتصاد و دارایی استان همدان قصد دارد تا از آغاز سال ۹۵ با نظارت دقیق و کارشناسانه اعضاء هسته پژوهش موضوعات مهم و چالش بر انگیز حوزه اقتصادی استان را مشخص کرده و در خصوص آن مطالعه و اظهارنظرهای کارشناسی انجام شده را در قالب یک پک کامل و گزارش ارائه کند.

‌در پایان این جلسه احکام پژوهشی اعضاء که شامل محمد خلیفه، مدیرکل امور مالیاتی، توماسی، رئیس شورای هماهنگی، خشوعی مدیرکل گمرک، دکتر سپهردوست و دکتر عیسی‌زاده از اعضاء هیئت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا که از سوی معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی ابلاغ شده بود، توسط نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان اهدا شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code