مطالبات ذرت‌کاران شوش پرداخت شود

۲۰ اسفند
0

مدیراداره جهاد کشاورزی شوش با اشاره به تجمع ذرتکاران این شهرستان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات، خواستار پرداخت این وجوه شد.

علیرضا ملک زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: حدود ۲ میلیارد تومان از مطالبات ذرتکاران که مربوط به مابه‌التفاوت قیمت خرید ذرت تولیدی امسال بوده، هنوز پرداخت نشده است. امسال ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیرکشت محصول ذرت رفت و برای نخستین بار حدود ۸۵ هزار تن از محصولات ذرت این شهرستان از طریق بورس عرضه شد.

وی افزود: با گذشت حدود ۲ ماه از زمان آخرین تحویل محصول ذرت شوش، هنوز مابه‌التفاوت قیمت فروش آن پرداخت نشده است.

ملک زاده قیمت فروش ذرت از طریق بورس را بین ۶۱۰ تا ۶۴۰ تومان به ازای هر کیلوگرم عنوان و خاطرنشان کرد: عدم پرداخت مطالبات مشکلاتی را برای ذرتکاران از جمله محدودیت در هزینه‌های کشت سال بعد و تامین نهاده‌ها به دنبال دارد. بنابراین پیگیری‌های سازمان جهاد کشاورزی، استانداری و نمایندگان مجلس دز این زمینه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه کل مطالبات ذرتکاران استان حدود ۶۵ میلیارد تومان است، بیان کرد: فروش ذرت از طریق بورس طرح موفقیت آمیزی بوده است که امسال برای نخستین بار اجرا شد زیرا کشاورزان از این طریق می‌توانند محصولات خود را با ذکر میزان و نوع کیفیت در تابلوی بورس نمایش دهند و در اقصی نقاط کشور به سرعت محصول خود را عرضه کنند و به محض فروش، پول خود را دریافت کنند.

ملک زاده افزود: در این راستا ما به دنبال عرضه تمام محصولات خود در سال‌های آتی از طریق بورس هستیم و امیدواریم با فراهم شدن سازوکارهای لازم مقدمات عرضه تمام محصولات از طریق بورس ایجاد شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code