ناتمام‌ ماندن پروژه‌های آموزش‌وپرورش استثنایی خوزستان به‌ دلیل کمبود اعتبار

۲۰ اسفند
0

رئیس اداره آموزش‌و‌پرورش استثنایی خوزستان با اشاره به مشکلات مالی و پروژه‌های ناتمام این اداره، گفت: سالن ورزشی غدیر تنها سالن ورزشی دانش‌آموزان استثنایی استان به‌دلیل کمبود اعتبارات ناتمام مانده است.

علی ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: در مجموع چهار هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی استان تحصیل می‌کنند که با توجه به این تعداد در شهرهای کارون، باوی، صیدون، ماهشهر و ناحیه یک اهواز با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم به همین علت نمی‌توانیم در این شهرها خدمات مطلوبی ارائه دهیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر به علت مشکلات مالی پروژه‌های زیادی نداشته‌ایم اما با وجود این شرایط نیز کلنگ یک سالن ورزشی و یک مدرسه خیّرساز زده شد، ولی همچنان کمبود فضای آموزشی از مشکلات عمده است.

رئیس اداره آموزش‌و‌پرورش استثنایی خوزستان تصریح کرد: عمده مدارس موجود نوساز هستند و فقط تعدادی از این مدارس به بازسازی یا مقاوم‌سازی نیاز دارند که این امر در بعضی شهرها مانند دزفول انجام شد‌ اما مدارس فرسوده‌ای هم وجود دارند که نیاز به تخریب دارند؛ برای مثال مدرسه مهر و حضرت زهرا(س) در اهواز علی‌رغم این‌که نیاز به تخریب دارند، هنوز دانش‌آموزان در این مدارس مشغول به تحصیل‌اند که لازم است در برنامه ساخت‌و‌ساز قرار بگیرند.

وی در خصوص انتظارات این سازمان از دولت در سال ۹۵، گفت: به دلیل مشکلات مالی پروژه‌های ما ناتمام مانده است. در زمینه نوسازی متولی کار اداره نوسازی مدارس است و ما تنها می‌توانیم بگوییم که مشکل کجاست. دولت کمک‌های مفیدی داشته اما این کمک‌ها کافی نیست.

ممبینی خاطرنشان کرد: از ۶ سال پیش کلنگ مدرسه نیکان در آبادان زده شد؛ همچنین یک مدرسه در کیانشهر در حال ساخت است که این دو پروژه تنها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد پیشرفت داشته‌اند. سالن ورزشی غدیر نیز تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که انتظار داریم در سال ۹۵ این پروژه‌ها پیشرفت کنند و در نهایت تکمیل شوند.

وی تأکید کرد: همچنین مدارس استثنایی در خصوص زمینه‌های مربوط به کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی نیاز به نیرو دارند و حداقل ۲۰ گفتار‌درمان و ۲۰ کار‌درمان در استان مورد نیاز است که چون در ردیف استخدامی قرار نداشت، این استخدام‌ها انجام نشده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code