قلب گردشگری آمریکا اینجا می‌تپد + تصاویر

۲۱ اسفند
0

نیویورک در آمریکای شمالی و لیما پایتخت پرو در آمریکای لاتین دو قطب بزرگ گردشگری بین‌المللی قاره بزرگ آمریکا در سال ۲۰۱۵ معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قاره بزرگ آمریکا شامل آمریکای شمالی و آمریکای لاتین یکی از محبوب‌ترین مناطق جهان برای گردشگران خارجی محسوب می‌شود که به سبب وسعت و تنوع حیرت‌انگیز، سالانه میلیون‌ها گردشگر را از سایر نقاط جهان به سمت خود فرامی‌خواند.

براساس گزارش شاخص جهانی شهرهای گردشگری مسترکارت‌ در منطقه آمریکای شمالی‌، شهر نیویورک با جذب ۱۲٫۲۷ میلیون گردشگر پربازدیدترین شهر است و پس از آن شهرهای لس‌آنجلس با اختلاف فراوان و ۵٫۲ میلیون نفر گردشگر در مکان دوم و میامی با ۴٫۵۲ میلیون نفر در جایگاه سوم قرار دارد.

رتبه‌های چهارم و پنجم پربازدیدترین شهرهای آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۵ میلادی به دو شهر کانادایی تورنتو و ونکوور اختصاص یافته است که به ترتیب در سال گذشته میلادی پذیرای ۳٫۷۶ و ۳٫۳۹ میلیون گردشگر بین‌المللی بوده‌اند.


از لحاظ میزان هزینه‌ای که گردشگران خارجی در شهرهای توریستی آمریکای شمالی صرف کرده‌اند نیز نیویورک با ۱۷٫۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ صدرنشین است و در رتبه دوم لس‌آنجلس با ۷٫۴ میلیارد دلار و اختلاف ۱۰ میلیارد دلاری با نیویورک جای گرفته است.

در جدول ذیل فهرست کامل پربازدیدترین شهرهای منطقه آمریکای شمالی، روند رشد این شهرها در جذب گردشگر خارجی طی ۵ سال اخیر و همچنین میزان هزینه توریست‌های خارجی این شهرها در سال ۲۰۱۵ میلادی آمده است:

صرف نظر از شهر تورنتو‌، چهار شهر از میان پنج منبع تغذیه گردشگری نیویورک مربوط به خارج از آمریکای شمالی می‌شود که در این میان لندنی‌ها در مکان نخست قرار دارند.

در سال ۲۰۱۵ میلادی در مجموع ۹۷۷ هزار گردشگر لندنی نیویورک را به عنوان مقصد گردشگری خارجی خود انتخاب کردند و ۱٫۰۹۳ میلیارد دلار در این شهر هزینه کردند.

گردشگران اهل سائوپولوی برزیل نیز حضور پررنگی در نیویورک داشتند و ۶۵۰ هزار نفر از این شهر برزیل در مجموع ۱٫۲۳۱ میلیارد دلار در آنجا خرج کردند. سومین منبع تغذیه گردشگران خارجی نیویورک، پاریس است که ۶۴۲ هزار نفر از اهالی آن طی سال گذشته میلادی از نیویورک بازدید کردند و ۹۷۰ میلیون دلار را نیز صرف هزینه‌های اقامت‌، خرید و تفریح در نیویورک کردند.

همچنین در سال ۲۰۱۵ میلادی ۶۴۱ هزار تورنتویی و ۴۳۰ هزار نفر از شهروندان پکن نیز به نیویورک سفر کردند.

گردشگری لس‌آنجلس در سال گذشته میزبان طیف متنوعی از گردشگران بوده و به ترتیب لندن‌، ونکوور‌، شانگهای‌، توکیو و پاریس پنج منبع اصلی تغذیه گردشگران خارجی آن محسوب می‌شوند.

همچنین براساس گزارش شاخص جهانی شهرهای گردشگری «مسترکارت»، شهر هیوستون بیشترین نرخ رشد جذب گردشگر خارجی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ را به نام خود ثبت کرده و با متوسط رشد ۱۰٫۵ درصد، تنها شهر گردشگری در آمریکای شمالی است که در شش سال اخیر متوسط نرخ رشد دو رقمی در جذب گردشگر بین‌المللی داشته است.

شهر «هیوستون» در سال میلادی که گذشت از ۱٫۵۲ میلیون گردشگر خارجی میزبانی کرد.


پس از هیوستون‌، شهر لس‌آنجلس با نرخ رشد ۷٫۸ درصدی در جذب گردشگر خارجی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ دارای بالاترین نرخ رشد است که در سال ۲۰۱۵ از ۵٫۲ میلیون گردشگر خارجی پذیرایی کرد.

در جدول زیر فهرستی ۱۰گانه از شهرهای آمریکای شمالی که دارای بالاترین نرخ رشد در جذب گردشگر خارجی طی شش سال اخیر بوده‌اند آمده است:

اما در منطقه آمریکای لاتین شهر لیما – پایتخت پرو – با جذب ۴٫۲۲ میلیون گردشگر پرچمدار جذب گردشگر بین‌المللی است که در حد فاصل سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ رشد ۷ درصدی در جذب گردشگر خارجی را به ثبت رسانده است.

در فهرست پربازدیدترین شهرهای آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۵ میلادی‌، مکزیکوسیتی با ۲٫۸۲ میلیون گردشگر در مکان دوم و سائوپائولو در برزیل با جذب ۲٫۴۴ میلیون گردشگر بین‌المللی رتبه سوم را به خود اختصاص داده‌اند.


شهر “پونتاکانا” در جمهوری دومینکن با ۲٫۴۳ میلیون و بوینس‌آیرس آرژانتین با ۲٫۱۸ میلیون گردشگر در مکان چهارم و پنجم جای گرفته‌اند. جدول کامل مربوط به پربازدیدترین شهرهای منطقه آمریکای جنوبی در سال ۲۰۱۵ در زیر آمده است:

لیما، پایتخت پرو که قلب تپنده صنعت گردشگری در آمریکای لاتین محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۵ بیشترین گردشگران را از شهر سانتیاگو به خود دید و در مجموع ۷۲۷ هزار گردشگر از پایتخت شیلی شهر لیما را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند و ۱۷۸ میلیون دلار نیز در آنجا هزینه کردند.

بوینس آیرس (۴۳۹ هزار گردشگر)، میامی (۳۷۸ هزار گردشگر)، بوگوتا (۳۱۷ هزار گردشگر) و مکزیکوسیتی (۲۵۶ هزار گردشگر) دیگر منابع اصلی تغذیه گردشگری شهر لیما محسوب می‌شوند.

شهر لیما علاوه‌بر این که بالاترین تعداد جذب گردشگر خارجی را طی سال ۲۰۱۵ در منطقه آمریکای لاتین به نام خود ثبت کرد، از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ متوسط رشد قابل ملاحظه ۱۳٫۹ درصد را در عرصه جذب گردشگر خارجی داشته و نزدیکترین رقیب آن شهر بوگوتا در کلمبیاست که در شش سال گذشته متوسط رشد ۸٫۸ درصد را در جذب توریست‌های خارجی کسب کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code