وزارت خارجه آمریکا و اوباما فیلم "اسنودن" را نمی‌خواهند

۲۲ اسفند
0

وکیل مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: فیلمی که اولیور استون، کارگردان مشهور هالیوودی می‌خواهد از روی کتاب من درباره موکلم بسازد در داخل ایالات متحده با مشکلاتی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، این فیلم که “اسنودن” نام دارد و اقتباسی از رمان “زمان اختاپوس” نوشته شده توسط آناتولی کوچرنا، وکیل ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکاست، توسط اولیور استون، کارگردان مطرح هالیوودی قرار است ساخته شود.

اگرچه این فیلم در مراحل پیش تولید خود است اما برخی از موانع هنوز بر سر راه کارگردان وجود دارد و ساخت آن را با مشکلاتی روبرو کرده است.

وکیل اسنودن در این مصاحبه با راشاتودی به این مساله اشاره کرد که یکی از موانع کلیدی که کارگردان با آن مواجه است فقدان سرمایه گذاران کافی در داخل آمریکا برای تهیه این فیلم است. بسیاری از اهداکنندگان ثروتمند به صورت محرمانه به این مساله اشاره کرده‌اند که دولت آمریکا به این فیلم برچسب “ناخواسته زده” و از آنها خواسته تا در آن سرمایه گذاری نکنند.

وکیل اسنودن جوان در ادامه حرف‌هایش گفت: اکثر سرمایه گذاری این فیلم برعهده آلمان و فرانسه است و آمریکایی‌ها تمایلی برای سرمایه گذاری در آن نشان نداده‌اند. برخی از آمریکایی‌های ثروتمند نیز از سرمایه گذاری در این فیلم سرباز زدند و بسیاری دیگر هم گفته‌اند که تمایلی برای انجام این کار ندارند. اولیور استون زمانی گفته که آمریکا به فیلم‌هایی که درباره فعالان حقوق بشری که اکنون زنده هستند، علاقه ای ندارد بلکه به فعالانی تمایل دارد که مرده باشند.

وکیل این افشاگر جوان در ادامه به رخدادهای ناخوشایندی اشاره کرد که در آمریکا رخ داده که بر اساس آن تصمیم گرفته شد در نهایت این فیلم در داخل آمریکا فیلم برداری نشود و افزود: ما می‌دانیم که وزارت خارجه آمریکا و رییس جمهوری ایالات متحده نمی‌خواهند چنین فیلمی ساخته شود. استون با من در مسکو هشت بار ملاقات کرد تا درباره فیلمنامه به گفت‌وگو بپردازد. اسنودن در جریان فیلمبرداری قرار است به مشاوره اولیور استون پرداخته و در انتخاب بازیگرها به وی کمک کند. نقش اسنودن را در این فیلم “جوزف گوردون لویت” ۳۵ ساله بازی می‌کند و اولین سکانس آن در ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۶ کلید می‌خورد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code