اوباما: دیپلماسی همانند قدرت نظامی در مبارزه با ترور نقش دارد

۲۵ اسفند
0

باراک اوباما در سخنانی در وزارت خارجه آمریکا گفت،‌ تمام شاخه‌های دولت مسوول امن نگه‌ داشتن آمریکا هستند و دیپلماسی همانند قدرت نظامی در مبارزه با ترور نقش دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت وزارت دفاع آمریکا، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع اعضای ارشد سفارت‌های آمریکا در خارج از کشور گفت، آنها باید در اقدامات علیه داعش نقش داشته باشند.

وی افزود: ما همچنان باید ائتلاف جهانی ضد داعش را تقویت کنیم که شامل تقویت کمپین هوایی، حمایت از شرکای محلی، قطع عواید داعش، پیشگیری از جذب شبه‌نظامیان تروریست خارجی و همکاری با شرکا برای مقابله با ایدئولوژی پوچ و منسوخ داعش می‌شود.

به گفته اوباما، دیپلماسی حیاتی است چرا که تنها راهی است که جنگ داخلی سوریه را به پایان می‌رساند اما سازش در سوریه باید راهی طولانی تا پایان ظلم داعش در خلافت خودخوانده بپیماید.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه گفت که دیپلماسی برای مبارزه با داعش و القاعده در کشورهای دیگری که این گروه‌ها فعالیت دارند، لازم است. وی همچنین به حملات اخیر به سه هتل در ساحل عاج اشاره کرد و گفت که این تازه‌ترین نمونه حملات گروه‌های تروریستی است.

اوباما تاکید کرد: این کشورهای در حال مبارزه با تروریسم هستند که به کمک ما نیاز دارند. ما نیز همچنان به همکاری با متحدان و شرکایمان برای برقراری ثبات در لیبی و یمن متعهد هستیم.

وی همچنین بر عزم دولتش برای بستن زندان بدنام گوآنتانامو در خلیج کوبا تاکید کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که به انتقال امن زندانیان ادامه خواهد داد تا نهایتا بتواند این مرکز بازداشت را تعطیل کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code