شعبانی‌بهار: سال خوبی را در ورزش همگانی سپری کردیم

۲۵ اسفند
0

معاون وزیر ورزش و جوانان در توسعه ورزش همگانی می‌گوید در سال ۹۴ تلاش کرده تا هرچه بیشر به مقوله ورزش برای همه توجه کند و در این بین خواستار توجه بیشتر صدا و سیما نسبت به ورزش همگانی شد.

غلام‌رضا شعبانی بهار در گفت‌وگو با ایسنا در مورد وضعیت ورزش همگانی ایران در سال ۹۴ اظهار کرد: به نظرم سال ۹۴ برای ورزش همگانی سال خوبی بود و بهترین جمع‌بندی نتیجه جلسه شورای عالی ورزش همگانی بود که در آن دستگاه‌های مختلف گزارش خود را در زمینه توسعه ورزش همگانی ارائه کردند.

او افزود: برداشت من این است که فضای عمومی و رسانه‌ای برای فعالیت‌های همگانی در عرصه ورزش بهتر شده و باید بر روی این امر بیشتر تاکید شود. البته شاید هنوز این فضا مطلوب نباشد، ولی اکر مقایسه‌ای داشته باشیم شاهد روند رو به رشد فضای ورزش همگانی در ایران خواهیم بود.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش همگانی باید جزو برنامه‌های دستگاه‌های مختلف باشد، گفت: باید تلاش کنیم تا توسعه ورزش همگانی یا ورزش برای همه جزو برنامه‌های اصلی و وظایف دستگاه‌های مختلف دیده شود.

او خاطر نشان کرد: نگاه عموم مردم به ورزش همگانی نیز نگاهی به عنوان یک فعالیت سلامت‌محور است و این امر بزرگترین سرمایه برای توسعه به شمار می‌رود. اگر فضای آگاهی و دانش عمومی نسبت به اثرگذار بودن فعالیت‌های حرکتی برای سلامت رو به رشد باشد شاهد توسعه ورزش همگانی خواهیم بود. فراموش نکنیم یکی از شاخص‌های کشورهای توسعه‌یافته توجه به ورزش و برنامه‌های سلامت محور است.

شعبانی‌بهار با تاکید بر نقش رسانه‌ها در توسعه ورزش همگانی، گفت: نقش رسانه‌ها در توجه و اطلاع رسانی نسبت به فعالیت‌های ورزش همگانی بی بدیل است. رسانه‌ها می‌توانند عموم مردم را نسبت به ورزش علاقه‌مند کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان به توجه مسئولان نسبت به ورزش همگانی نیز اشاره کرد و گفت: مسئولان توجه خوبی به ورزش همگانی دارند و امیدوارم سهم یک درصدی دیده شده برای ورزش در دستگاه‌های مختلف عملی شود تا شاهد پیشرفت هرچه بیشتر در این عرصه باشیم. البته در شواری نظام سلامت نیز بندی برای توسعه سلامت روانی و جسمانی مصوب شده تا وزارت ورزش و جوانان برای برنامه‌ریزی و نظارت بر هزینه‌کرد در این زمینه هماهنگی‌های لازم با وزارت بهداشت را داشته باشد.

او هم‌چنین به آمارگیری نسبت به افرادی که در دستگاه‌های مختلف ورزش می‌کنند نیز اشاره کرد و گفت: ما از طریق فدراسیون ورزش‌های همگانی و فدراسیون پزشکی ورزشی و البته با همکاری ادارت کل استان‌ها به دنبال آماری از ورزشکارن سازمان یافته در ایران هستیم.

شعبانی بهار در پایان گلایه‌ای را نسبت به صدا و سیما مطرح کرد و گفت: در طول سال ۹۴ تلاش کردیم تا برنامه‌های دانش افزایی در صدا و سیما پخش شود و با وجود اینکه مشارکت مالی هم در این زمینه داشتیم، ولی آن‌طور که باید شاهد همکاری صدا و سیما نبودیم و در سال آینده شاهد توجه بیشتر صدا و سیما در این عرصه باشیم، گرچه برنامه‌ای چون ورزش و رویکرد ورزش بری عموم مردم را دنبال می‌کند می‌رود

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code